Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia 4: Nieudane kwalifikacje polskich par

WT Sofia 4: Nieudane kwalifikacje polskich par

Nie powiodło się polskim parom startującym w czwartym już turnieju z cyklu World Tour w Sofii. Na pierwszej rundzie udział w zmaganiach zakończyli zarówno Piotr Groszek i Kamil Warzocha, jak i Martin Chiniewicz i Maciej Kałuża. Oba duety przegrały z rywalami 0:2.

Na pierwszej rundzie kwalifikacji swój udział w turnieju zakończyli Piotr Groszek i Kamil Warzocha, którzy mierzyli się z przedstawicielami Izraela – Elazar/Day. W pierwszej partii biało-czerwoni dotrzymywali kroku przeciwnikom, ale to Izraelczycy skuteczniej prezentowali się w kluczowych akcjach. Im bliżej końca seta, tym sytuacja Polaków robiła się coraz trudniejsza. W końcówce nie odrobili już strat, przegrywając 17:21.

W drugiej odsłonie rywale poszli za ciosem, a Groszek i Warzocha zaczęli się gubić. Szybko przeciwnicy im odskoczyli, a z akcji na akcję powiększał się dystans między oboma zespołami. W końcówce przedstawiciele Izraela kontrolowali boiskowe wydarzenia, wygrywając 21:11.

Nie poszczęściło się także drugiej polskiej parze, czyli Maciejowi Kałuży i Martinowi Chiniewiczowi, którzy w pierwszej rundzie kwalifikacji trafili na Holendrów – Boehlé/Van Werkhoven. W pierwszym secie walka była dosyć wyrównana, ale to rywale częściej znajdowali się na prowadzeniu. Biało-czerwoni nie potrafili ich przełamać, a w kluczowych momentach brakowało im skuteczności w ataku. W efekcie ta część meczu padła łupem przeciwników 21:16.

W drugiej partii poszli za ciosem. Mimo że biało-czerwoni próbowali walczyć, a momentami dotrzymywali kroku Holendrom, to jednak ponownie kluczowe akcje nie padały ich łupem. W końcówce przeciwnicy dyktowali warunki gry, a wygrana do 17 pozwoliła im awansować do drugiej rundy kwalifikacji.