Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia 4: Gruszczyńska i Legieta tuż za podium

WT Sofia 4: Gruszczyńska i Legieta tuż za podium

Nie udało się Jagodzie Gruszczyńskiej i Kindze Legiecie zdobyć medalu na turnieju World Tour w Sofii. Polki po dwóch sobotnich zwycięstwach awansowały do czołowej czwórki turnieju. W niedzielnym półfinale jednak dość łatwo uległy rywalkom z Estonii. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się z włoską parą Scampoli/Breidenbach, ale niestety też przegrały. Tym samym Polki zakończyły turniej tuż za podium, na czwartym miejscu.

Kinga Legieta i Jagoda Gruszczyńska bardzo dobrze poradziły sobie w sobotnich meczach turnieju głównego World Tour w Sofii i dzięki dwóm wygranym awansowały do czołowej czwórki. Na niedzielę zaplanowano najważniejsze mecze.

W półfinale rywalkami Polek były Heleene Hollas i Liisa Soomets z Estonii. Początek spotkania wybitnie nie wyszedł naszym siatkarkom, rywalki szybko zbudowały sobie przewagę. Estonki dobrze zagrywały, broniły i cały czas strata biało-czerwonych rosła. Hollas i Soomets wygrały tego seta wysoko do 11 i nic nie wskazywało, by w drugim secie Polkom miało pójść lepiej.

Legieta i Gruszczyńska próbowały walczyć w drugiej partii, ale znów przeciwniczki były lepsze. Szybko uciekały, zdobywały punkty seriami i drugiego seta siatkarki z Estonii wygrały do 14, tym samym awansując do finału. Polkom pozostał mecz o 3. miejsce w turnieju.

W tym spotkaniu nasze siatkarki zmierzyły się z włoską parą Claudia Scampoli/Sara Breidenbach. W pierwszym secie rywalki miały niewielką przewagę, ale Polki cały czas starały się gonić. Nie starczyło sił i nieco umiejętności. Włoszki obroniły przewagę w końcówce i wygrały pierwszego seta do 16. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Legieta i Gruszczyńska próbowały, szarpały, ale przeciwniczki grały niezwykle konsekwentnie i znów okazały się lepsze. Scampoli i Breidenbach wygrały 21:14 i cały mecz 2:0 i to one stanęły w Sofii na najniższym stopniu podium. Polki zakończyły turniej na 4. miejscu. W finale Estonki pokonały inną włoską parę – They/Blanchin.