Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia 4: Gruszczyńska i Legieta na 2. miejscu w grupie

WT Sofia 4: Gruszczyńska i Legieta na 2. miejscu w grupie

Jagoda Gruszczyńska i Kinga Legieta rozpoczęły w piątek rywalizację w turnieju World Tour w Sofii. Polki w pierwszym swoim meczu pokonały w dwóch zaciętych setach reprezentującą Bułgarię parę Kiosewa/Kindowa. W meczu decydującym o pierwszym miejscu w grupie i bezpośrednim awansie do ćwierćfinału biało-czerwone po wyrównanej walce Włoszkom i zajmując 2. miejsce w grupie w sobotę zagrają baraż o awans do czołowej ósemki.

Jagoda Gruszczyńska i Kinga Legieta reprezentują Polskę w czwartym już w tym sezonie turnieju World Tour w Sofii. Nasze siatkarki trafiły do grupy C, gdzie ich pierwszymi rywalkami były reprezentantki Bułgarii Stefani Kiosewa i Darina Kindowa.

Pierwszy set tego spotkania przebiegał pod dyktando biało-czerwonych. Legieta i Gruszczyńska w końcówce tej partii obroniły wypracowaną niewielką przewagę i pokonały rywalki do 17. Dużo więcej emocji i nerwów było w drugim secie, który rozstrzygnął się w walce na przewagi. Więcej zimnej krwi i opanowania w ostatnich piłkach zachowały reprezentantki Polski i to one wygrały tego seta 26:24 i całe spotkanie 2:0, co dało im już pewny awans z grupy.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie ,które dawało też bezpośredni awans do ćwierćfinału, Polki zmierzyły się z włoską parą Chiara They/Margherita Bianchin. Pierwszego seta nasze siatkarki zagrały fatalnie, popełniały sporo błędów, nie mogły sobie poradzić z niektórymi zagrywkami rywalek. Do tego Włoszki miały sporą przewagę na siatce i pewnie oraz wysoko wygrały do 13. W drugiej partii Legieta i Gruszczyńska postawiły się rywalkom. Walczyły do końca i to się opłaciło – wygrały w końcówce 21:19, doprowadzając do remisu.

Tie-break był niezwykle wyrównany od początku do końca. Znów o wyniku decydowała końcówka na przewagi, tym razem jednak Polki musiały uznać wyższość przeciwniczek. Po zaciętej walce przegrały 16:18 i zajęły drugie miejsce w grupie. Teraz czekają na losowanie i przeciwnika w barażu, z którym powalczą o awans do ćwierćfinału.