Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Soczi: Turniej już bez Kociołek i Wojtasik

WT Soczi: Turniej już bez Kociołek i Wojtasik

Na pierwszej rundzie zmagania w turnieju głównym World tour w Soczi zakończyły Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. Biało-czerwone w dwóch setach uległy brazylijskiej parze – Agatha/Duda. Zmagania żeńskie toczyły się więc już będą bez polskiej pary.

W Soczi trwa turniej z cyklu World Tour. W zmaganiach żeńskich bierze udział jedna polska para – Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Biało-czerwone w fazie grupowej radziły sobie ze zmiennym szczęściem, bowiem przegrały z Austriaczkami, ale pokonały Litwinki. W pierwszej rundzie na ich drodze stanął brazylijski duet Agatha/Duda.

Początek meczu był wyrównany, a żadna z par nie potrafiła wypracować sobie większego prowadzenia. Biało-czerwone wygrywały nawet 11:10, co mogło dawać im nadzieję na dobry wynik w premierowej odsłonie. Jednak im bliżej jej końca, tym zaczęła się zarysowywać przewaga siatkarek z Ameryki Południowej. Skuteczniej prezentowały się one na siatce, mogły też liczyć na błędy Kociołek i Wojtasik. Ostatecznie ta część meczu padła łupem Agathy i Dudy 21:15.

W pierwszej fazie drugiego seta oba duety szły łeb w łeb, ale tym razem Polki pękły znacznie szybciej. Dobra gra Brazylijek w obronie pozwalała im wyprowadzać skuteczne kontry, co przełożyło się na ich prowadzenie 10:6. Z każdą kolejną akcją biało-czerwone prezentowały się coraz mniej skutecznie, co było wodą na młyn dla rywalek. Te konsekwentnie powiększały przewagę i kroczyły do sukcesu. W końcówce drugiej partii dzieliły i rządziły, a wygrana 21:12 spowodowała, że Polki pożegnały się z turniejem.

Agatha/Duda BRA – Wojtasik/Kociołek POL 2:0
(21:15, 21:12)