Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Soczi: Kantor i Łosiak w finale, igrzyska coraz bliżej

WT Soczi: Kantor i Łosiak w finale, igrzyska coraz bliżej

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w meczu półfinałowym  czterogwiazdkowego turnieju WT w Soczi pokonali włoski duet Adrian Ignacio Carambula Raurich/ Enrico Rossi i tym samym powalczą o złote medale tej imprezy. Mecz finałowy rozegrają jeszcze w niedzielne popołudnie, a rywalem będzie zespół z Kataru. Polska para znacznie przybliżyła się do olimpijskiego awansu.

Mecz finałowy rozpoczął się  lepiej dla Włochów (3:0).  Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie byli w stanie przez dłuższy czas znaleźć recepty na lepiej dysponowanego przeciwnika. Włosi w pewnym momencie prowadzili nawet różnicą pięciu punktów. Polacy jednak nie zrazili się niekorzystną sytuacją i wyrównali na 17:17. Do końca seta trwała już walka punkt za punkt, a w grze na przewagi biało-czerwoni zachowali więcej zimnej krwi i objęli prowadzenie w meczu.

Drugiego seta Kantor i Łosiak rozpoczęli od prowadzenia 2:0 i podbudowani sytuacją z pierwszej partii coraz mocniej narzucali rywalom swój styl gry (6:2). Włosi wprawdzie wyrównali na 7:7, ale polska para kontrolowała sytuację i po chwili było już 15:12. Włochów było stać na zbliżenie się na 16:18, ale trzy ostatnie akcje meczu należały do Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy tym samym zapewnili sobie miejsce na podium i są bardzo blisko awansu na IO.

Kantor/Łosiak [POL] – Carambula/Rossi [ITA] 2:0
(25:23, 21:16)