Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Praga: Dwie pary siatkarek z awansem do turnieju głównego

WT Praga: Dwie pary siatkarek z awansem do turnieju głównego

Siatkarki plażowe zakończyły już zmagania w kwalifikacjach do dwugwiazdkowego turnieju głównego z cyklu World Tour w Pradze. Spośród trzech reprezentujących Polskę par, dwie awansowały do fazy grupowej. Duet Ceynowa/Łodej po zaciętym meczu pokonał Dunki Bisgaard/Windeleff 2:1, natomiast team Gruszczyńska/Legieta 2:0 wygrał z Kanadyjkami Gordon/Marcelle. Z rywalizacji odpadły Jundziłł/Marcinowska, które przegrały z Brazylijkami Elize Maia/Thamela.

Do kwalifikacji przystąpiło w sumie szesnaście par siatkarek plażowych, z których osiem awansowało do drugiej rundy. Wśród nich znalazły się trzy reprezentujące Polskę pary. W skład czterech duetów, które wywalczyły prawo gry w dwugwiazdkowym turnieju głównym z cyklu World Tour w Pradze, znalazły się tylko dwie polskie ekipy.

Agata Ceynowa oraz Marta Łodej w drugiej rundzie kwalifikacji zmierzyły się z Dunkami Bisgaard/Windeleff. Mecz lepiej rozpoczęły Polki, które dość pewnie wygrały pierwszą partię. W drugiej walka była bardziej zacięta i ostatecznie lepsze okazały się siatkarki z Danii. Porażka w drugim secie nie zdeprymowała jednak biało-czerwonych, które mocno przystąpiły do tie-breaka i triumfowały w całym spotkaniu 2:1.

Gorzej poradziły sobie Patrycja Jundziłł oraz Melania Marcinowska, które rywalizowały z Brazylijkami Elize Maia/Thamela. Polki nawiązały z rywalkami w miarę wyrównaną walkę, ale ostatecznie w pierwszym i drugim secie końcówki należały do ich rywalek, które wygrały 2:0.

Podobny przebieg miało spotkanie Kanadyjek Gordon/Marcelle z Jagodą GruszczyńskąKingą Legietą, jednak tym razem górą były biało-czerwone. Nieco bardziej zacięty był drugi set, chociaż zwycięstwo polskiego duetu nie było zagrożone.

Bisgaard/Windeleff [DEN] – Ceynowa/Łodej [POL] 1:2
(16:21, 21:18, 9:15)

Jundziłł/Marcinowska [POL] – Elize Maia/Thamela [BRA] 0:2
(16:21, 16:21)

Gordon/Marcelle [CAN] – Gruszczyńska/Legieta [POL] 0:2
(16:21, 17:21)