Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Pewne zwycięstwa par Fijałek/Bryl i Kantor/Łosiak

WT Ostrawa: Pewne zwycięstwa par Fijałek/Bryl i Kantor/Łosiak

fot. FIVB

Pary Fijałek/Bryl oraz Kantor/Łosiak efektownie rozpoczęły rywalizację na czterogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Ostrawie. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl 2:0 pokonali brazylijski duet Andre/George, natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak również w dwóch setach zwyciężyli z holendrami Boermans/De Groot.

Polacy od początku zaczęli budować przewagę dzięki skutecznym atakom i błędom rywali (6:2). Kolejne uderzenie w aut duetu Andre/George spowodowało, że polscy siatkarze prowadzili już 11:6. Zdominowali oni rywali w drugiej części seta i pewnie zwyciężyli 21:15 po sprytnym zagraniu Grzegorza Fijałka.Polski duet kontynuował bardzo dobrą grę w drugiej partii (6:1). Po dwóch kontrach i asie serwisowym w wykonaniu Fijałka było już 13:6 dla Polaków. Brazylijczycy próbowali jeszcze walczyć, jednak para Fijałek/Bryl spokojnie doprowadziła przewagę do końca i triumfowała 2:0 po technicznym zagraniu Fijałka (21:14).

Fijałek/Bryl [POL] – Andre/George [BRA] 2:0
(21:15, 21:14)


W spotkaniu Kantora i Łosiaka z holenderskim duetem Boermans/De Groot inicjatywa od początku była po stronie Polaków, jednak dopiero za sprawą kontry w wykonaniu Bartosza Łosiaka zdołali oni zbudować większą przewagę (10:6). Holendrzy popełniali coraz więcej błędów, co pozwoliło polskiej parze dodatkowo powiększyć prowadzenie przy zagrywce Piotra Kantora (16:8). Sytuacja nie zmieniła się już do końca seta – Polacy spokojnie triumfowali 21:12.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana (10:10). Dopiero mocny atak i blok Kantora dały przewagę polskiej parze (15:13). Między ekipami toczyła się zacięta walka, jednak Polacy dość pewnie utrzymywali dwu-trzypunktowy dystans – ich zwycięstwo przypieczętowało mocne uderzenie Kantora (21:18).

Kantor/Łosiak [POL] – Boermans/De Groot [NED] 2:0
(21:12, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę