Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Pewne zwycięstwa par Fijałek/Bryl i Kantor/Łosiak

WT Ostrawa: Pewne zwycięstwa par Fijałek/Bryl i Kantor/Łosiak

Pary Fijałek/Bryl oraz Kantor/Łosiak efektownie rozpoczęły rywalizację na czterogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Ostrawie. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl 2:0 pokonali brazylijski duet Andre/George, natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak również w dwóch setach zwyciężyli z holendrami Boermans/De Groot.

Polacy od początku zaczęli budować przewagę dzięki skutecznym atakom i błędom rywali (6:2). Kolejne uderzenie w aut duetu Andre/George spowodowało, że polscy siatkarze prowadzili już 11:6. Zdominowali oni rywali w drugiej części seta i pewnie zwyciężyli 21:15 po sprytnym zagraniu Grzegorza Fijałka.

Polski duet kontynuował bardzo dobrą grę w drugiej partii (6:1). Po dwóch kontrach i asie serwisowym w wykonaniu Fijałka było już 13:6 dla Polaków. Brazylijczycy próbowali jeszcze walczyć, jednak para Fijałek/Bryl spokojnie doprowadziła przewagę do końca i triumfowała 2:0 po technicznym zagraniu Fijałka (21:14).

Fijałek/Bryl [POL] – Andre/George [BRA] 2:0
(21:15, 21:14)

W spotkaniu Kantora i Łosiaka z holenderskim duetem Boermans/De Groot inicjatywa od początku była po stronie Polaków, jednak dopiero za sprawą kontry w wykonaniu Bartosza Łosiaka zdołali oni zbudować większą przewagę (10:6). Holendrzy popełniali coraz więcej błędów, co pozwoliło polskiej parze dodatkowo powiększyć prowadzenie przy zagrywce Piotra Kantora (16:8). Sytuacja nie zmieniła się już do końca seta – Polacy spokojnie triumfowali 21:12.

Druga partia była zdecydowanie bardziej wyrównana (10:10). Dopiero mocny atak i blok Kantora dały przewagę polskiej parze (15:13). Między ekipami toczyła się zacięta walka, jednak Polacy dość pewnie utrzymywali dwu-trzypunktowy dystans – ich zwycięstwo przypieczętowało mocne uderzenie Kantora (21:18).

Kantor/Łosiak [POL] – Boermans/De Groot [NED] 2:0
(21:12, 21:18)