Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Męskie pary z wygraną i porażką, Kantor i Łosiak już w 1/8 finału

WT Ostrawa: Męskie pary z wygraną i porażką, Kantor i Łosiak już w 1/8 finału

fot. FIVB

W piątkowe przedpołudnie w Ostrawie ze zmiennym szczęściem grały męskie pary w turnieju World Tour. Pewną wygraną na koncie zanotowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak i zajmując pierwsze miejsce w grupie awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju. Pechową porażkę ponieśli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy ulegli Katarczykom.

W drugim meczu grupowym turnieju World Tour rozgrywanego w Ostrawie Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zmierzyli się z przedstawicielami katarskiej siatkówki – Cherif/Ahmed. Początek meczu był dość wyrównany, ale z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić biało-czerwoni. To oni prezentowali się skuteczniej na siatce, a przeciwnicy popełniali więcej błędów. W efekcie wypracowali sobie przewagę, która pozwoliła im kontrolować boiskowe wydarzenia. W końcówce grali pewnie, triumfując w premierowej odsłonie 21:15.W drugim secie już tak łatwo im nie było. Katarczycy dzielnie dotrzymywali im kroku. Żadna z par nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi. W efekcie o losach tej partii musiała zadecydować batalia na przewagi. Fijałek i Bryl byli blisko zakończenia meczu, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali ich rywale, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę (27:25).

Podbudowani takim obrotem sprawy Cherif i Ahmed poszli za ciosem w tie-breaku. Coraz mocniej naciskali na Polaków, a tym zdobywanie punktów przychodziło z coraz większym trudem. W efekcie to Katarczycy wypracowali sobie przewagę, której nie roztrwonili już do końca spotkania. Ostatecznie wygrali 15:10, a cały mecz 2:1.

Cherif/Ahmed QAT – Fijałek/Bryl POL 2:1
(15:21, 27:25, 15:10)

O drugie zwycięstwo w fazie grupowej walczyli również Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Na ich drodze stanęli przedstawiciele Austrii – Seidl/Waller. Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, ale Austriacy pękli jako pierwsi. Zaczęli popełniać więcej błędów, a biało-czerwoni punktowali na siatce. Dzięki temu zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Seidl i Waller próbowali walczyć, ale Polacy potwierdzili dobrą formę z ostatnich dni. Premierowa odsłona padła ich łupem 25:17.

Od pierwszych chwil drugiej partii jeszcze bardziej zaczęli naciskać na rywali. Ci gubili się coraz częściej, a gra biało-czerwonych nakręcała się z akcji na akcję. Szybko odskoczyli oni od Austriaków, dyktując warunki gry. Rywale nie radzili sobie z ich zagrywką, a dominacja Kantora i Łosiaka na siatce stawała się coraz wyraźniejsza. W końcówce przeciwnicy nie mieli już nic do powiedzenia, a Polacy pewnie wygrali do 13.

Seidl/Waller AUT – Kantor/Łosiak POL 0:2
(17:21, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę