Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale i z awansem olimpijskim

WT Ostrawa: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale i z awansem olimpijskim

fot. FIVB

Występujący na turnieju World Tour w Ostrawie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak prezentują ostatnio bardzo wysoką formę. Polski duet po zwycięstwie w Soczi zameldował się już w ćwierćfinale zawodów w Ostrawie.  Polacy w 1/8 finału  pewnie pokonali niemiecką parę Dollinger/Wickler i czekają na mecz z parą z Rosji. Najważniejszą kwestią jest jednak to, że Kantor i Łosiak jako druga polska para zapewnili sobie olimpijski awans.

Na początku premierowej odsłony to niemiecka para odskoczyła na 4:2, ale po chwili to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mieli punkt zapasu. Rywale zdołali odbudować prowadzenie, ale po chwili znów był remis (8:8). Do stanu 18:18 trwała prawdziwa siatkarska wojna, walka punkt za punkt. Końcówka należała jednak do biało-czerwonych, którzy wygrali trzy kolejne akcje i tym samym seta.W drugiej partii Kantor i Łosiak odskoczyli na 6:4, ale Niemcy natychmiast wyrównali. Polacy jednak kolejny raz budowali przewagę i wkrótce było już 11:8. Biało-czerwoni wydawali się mieć wydarzenia pod pełną kontrolą, wkrótce przeważali już 20:15. Rywale zdobyli jeszcze dwa punkty, ale w kolejnej akcji Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przypieczętowali awans do 1/4 finału. W nim rywalem będą Rosjanie Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowski. Mecz zaplanowano na sobotę na godzinę 16:00. Kantor i Łosiak co ważne mogą już się cieszyć z biletów do Tokio. Dołączyli do pary Michał Bryl/Grzegorz Fijałek.

1/8 finału:
Kantor/Łosiak POL – Dollinger/Wickler GER 2:0
(21:18, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę