Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Madryt: Łodej i Marcinowska nie awansowały do półfinału

WT Madryt: Łodej i Marcinowska nie awansowały do półfinału

Marta Łodej i Melania Marcinowska zakończyły swój udział w jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Madrycie na ćwierćfinale. Polki, które do 1/4 finału awansowały po zwycięstwie w barażu, nie zdołały pokonać rozstawionych z jedynką Hiszpanek Pauli Sorii oraz Marii Carro, chociaż stoczyły z nimi zaciętą walkę. Ostatecznie jednak przegrały 0:2.

Marta Łodej oraz Melania Marcinowska dobrze spisywały się na jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Madrycie. Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie B z jednym zwycięstwem na koncie i jedną porażką o ćwierćfinał musiały powalczyć w barażu. W nim stoczyły zaciętą walkę z estońskim duetem H. Hollas/Soomets i zwyciężyły 2:1.

W ćwierćfinale trafiły na rozstawione z jedynką Hiszpanki Paulę Sorię oraz Marię Carro. Biało-czerwone lepiej rozpoczęły mecz i prowadziły już 4:0, jednak ich rywalki szybko doprowadziły do wyrównania (5:5). Później w połowie pierwszego seta Polki zbudowały jeszcze pięciopunktową przewagę (15:10), ale w końcówce Soria i Carro ponownie zniwelowały straty i ostatecznie o wyniku premierowej odsłony decydowała gra na przewagi. W niej minimalnie lepsze okazały się siatkarki z Hiszpanii (22:20).

W drugą partię ponownie lepiej weszły Polki, chociaż tym razem były w stanie początkowo odskoczyć rywalkom tylko na dwa punkty (5:3). Hiszpanki szybko wyrównały (5:5), jednak chwilę później biało-czerwone sprężyły się i zbudowały większą przewagę (10:6). Podobnie jak w pierwszym secie, nie zdołały utrzymać dystansu i w połowie tej odsłony był już remis (15:15). Końcówka ponownie należała do pary Soria/Carro, która wygrała 21:19 i tym samym awansowała do półfinału. Marta Łodej oraz Melania Marcinowska zakończyły swój udział w turnieju.

Soria/Carro ESP [1] – Łodej/Marcinowska POL [7] 2:0
(22:20, 21:19)