Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Madryt: Łodej i Marcinowska awansowały do ćwierćfinału

WT Madryt: Łodej i Marcinowska awansowały do ćwierćfinału

fot. cev.eu

Tylko jedna z polskich par pozostała w turnieju z cyklu World Tour w Madrycie. Marta Łodej i Melania Marcinowska pokonały estoński duet Hollas/Soomets w trzech setach i awansowały do ćwierćfinału. Ta sztuka nie udała się Agacie Ceynowie i Julii Kielak, które musiały uznać wyższość Ukrainek.

Oba polskie duety do kolejnej fazy rozgrywek awansowały z trzeciego miejsca w swoich grupach. Jako pierwsze o ćwierćfinał walczyły Marta Łodej i Melania Marcinowska. Polkom przyszło się zmierzyć z reprezentantkami Estonii – Heleene Hollas i Liisą Soomets. W pierwszym secie to biało-czerwone dyktowały warunki. W drugiej odsłonie Estonki znacznie bardziej przeciwstawiły się i ostatecznie doprowadziły do trzeciej partii. W decydującym secie nie brakowało walki, ale po niemal godzinie gry z awansu do ćwierćfinału cieszyły się Polki. Biało-czerwone w ćwierćfinale zmierzą się z turniejową 1 – hiszpańskim duetem Paula Soria Gutiérrez/María Belén Carro Márquez de Acuña.Pozostać w turnieju nie udało się drugiemu polskiemu duetowi. Agata Ceynowa i Julia Kielak nie były w stanie prowadzić wyrównanej walki z Ukrainkami. Większość czasu to Anhelina Khmil i Tetiana Lazarenko dyktowały warunki na boisku. W obu setach siatkarki z Ukrainy triumfowały do 14 i to one wystąpią w ćwierćfinale. Ukrainki w tej fazie turnieju zagrają z reprezentantkami gospodarzy – Angelą Lobato Herrero i Sofią Gonzalez Racero.

Łodej/Marcinowska POL [7] – Hollas, H./Soomets EST [6] 2:1
(21:15, 18:21, 15:12)
Ceynowa/Kielak POL [8] – Khmil/Lazarenko UKR [5] 0:2
(14:21, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę