Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Itapema: Porażka polskiej pary w drugim meczu kwalifikacyjnym

WT Itapema: Porażka polskiej pary w drugim meczu kwalifikacyjnym

W swoim drugim meczu kwalifikacyjnym w turnieju World Tour w brazylijskiej Itapemie polski duet Zdybek/ Lewandowski przegrał z amerykańską parą Budinger/ Field 1:2. Po bardzo dobrej pierwszej partii swoją wyższość na boisku zademonstrowali Amerykanie. Dwa kolejne sety wygrali oni na przewagi.

Polski duet udanie otworzył spotkanie w drugiej rundzie kwalifikacji,  po zaledwie czternastu minutach pokonał swoich rywali ze Stanów Zjednoczonych w stosunku 21:10. Druga partia spotkania miała zacięty przebieg, sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, prowadzenie przechodziło z jednej strony na drugą stronę.

Ostatecznie po blisko półgodzinnej grze lepsi byli Amerykanie. Zwycięstwo to zdecydowanie ich podbudowało. W decydującej partii spotkania polska para przez dłuższy czas prowadziła kilkoma punktami (8:5, 11:9). Polacy nie zdołali dowieźć prowadzenia do końca i po zaciętej grze na przewagi przegrali 17:19.