Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Zwycięstwo Wojtasik/Kociołek i awans z 3. miejsca

WT Gstaad: Zwycięstwo Wojtasik/Kociołek i awans z 3. miejsca

Polska para Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek zwycięstwem zakończyła zmagania w grupie H czterogwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour w Gstaad. Polki pokonały po zaciętym spotkaniu Rosjanki Ksenię Dabiżę/Darię Rudych 2:1. Dzięki wygranej Wojtasik i Kociołek zajęły w grupie trzecie miejsce i awansowały do fazy pucharowej.

Mecz bardzo dobrze otworzyły Polki, które za sprawą trudnej zagrywki Katarzyny Kociołek i mocnych ataków Kingi Wojtasik szybko zbudowały przewagę (4:0). Między siatkarkami wywiązała się zacięta walka, jednak polski duet spokojnie utrzymywał prowadzenie (12:9). Dopiero w drugiej części seta Rosjanki zdołały doprowadzić do wyrównania przy serwisie Ksenii Dabiży (16:16). Wyrównana gra toczyła się do samego końca, ostatecznie w walce na przewagi lepsze okazały się Polki dzięki asowi serwisowemu Wojtasik i kontrze Kociołek (29:27).

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęły siatkarki z Polski (3:0). Tym razem ich rywalki znacznie szybciej doprowadziły do wyrównania za sprawą skutecznych ataków (10:10). Trudne zagrywki Dabiży pozwoliły Rosjankom objąć prowadzenie w drugiej części tej partii (16:14), jednak po mocnym uderzeniu Kociołek było już po 18. Zacięta walka toczyła się do samego końca tej odsłony, a o wyniku ponownie decydowała gra na przewagi (20:20). Tym razem seta na swoją korzyść rozstrzygnął rosyjski duet dzięki asowi serwisowemu Darii Rudych (23:21).

W tie-breaku siatkarki kontynuowały zaciętą walkę, jednak dwa mocne ataki dały przewagę Rosjankom (5:3). Po uderzeniach Kociołek inicjatywa była już jednak po stornie Polek (8:6). Nie oddały one prowadzenia już do końca meczu i pewnie wygrały 15:11 po akcji Kociołek i błędzie Rudych.

Wojtasik/Kociołek [POL] – Dabizha/Rudykh [RUS] 2:1
(29:27, 21:23, 15:11)