Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Polki gorsze od Łotyszek w ćwierćfinale

WT Gstaad: Polki gorsze od Łotyszek w ćwierćfinale

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie powalczą o medale czterogwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour w Gstaad. Polki w ćwierćfinale okazały się zdecydowanie gorsze od duetu Anastasija Kravcenkoa/Tina Graudina. Wyrównana gra toczyła się jedynie w pierwszej części drugiego seta, jednak ostatecznie w każdej partii polskie siatkarki przegrały 13:21.

Spotkanie lepiej otworzyły Łotyszki, które szybko zbudowały przewagę przy zagrywce Anastasiji Kravcenkoej (3:0). Utrzymywały one dystans, który po serii błędów Polek wynosił już siedem punktów (13:6). Polska para dzielnie walczyła, skuteczne ataki notowała Kinga Wojtasik, ale obraz gry obu duetów nie zmienił się już do końca seta. Siatkarki z Łotwy efektownie triumfowały 21:13 po bloku Tiny Graudiny.

Druga partia od początku była zdecydowanie bardziej wyrównana (7:7). Dopiero dość szczęśliwe przebicie Kravcenkoej dało nieznaczną przewagę Łotyszkom (11:9), a powiększył ją as serwisowy Graudiny (14:11). Przy zagrywce Kravcenkoej dystans wzrósł do sześciu punktów i wszystko wskazywało na to, że siatkarki z Łotwy nie wypuszczą już zwycięstwa z rąk (18:12). Tak też się stało, zdominowały one końcówkę za sprawą serwisów Graudiny i zwyciężyły ostatecznie 21:13.

Wojtasik/Kociołek [POL] – Kravcenkoa/Graudina [LAT] 0:2
(13:21, 13:21)