Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Gstaad: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

WT Gstaad: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

Dwie polskie męskie pary awansowały do 1/8 finału w turnieju z cyklu World Tour w Gstaad. W kolejnej rundzie zobaczymy jednak już tylko jedną z nich. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl nie sprostali katarskiemu duetowi Cherif/Ahmed i zakończyli swój udział w turnieju. Do ćwierćfinału po pokonaniu Szwajcarów awansowali natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Otwarcie pojedynku pomiędzy Grzegorzem Fijałkiem i Michałem Brylem a Cherifem Younousse i Ahmedem Tijanem było zacięte. Z czasem na dwupunktowe prowadzenie wyszli Katarczycy (6:8). Biało-czerwoni mieli problem by zatrzymywać ataki rywali, a dystans utrzymywał się. Dodatkowo Polacy nie ustrzegli się prostych błędów (10:13). Dopiero w drugiej części seta Fijałek/Bryl po ciekawych akcjach doprowadzili do wyrównania (16:16). W kolejnych akcjach wynik oscylował wokół remisu. Chociaż Polacy mieli piłkę setową, nie wykorzystali jej (20:19). Seta zamknął autowy atak Fijałka.

W drugiej odsłonie ponownie Katarczycy wypracowali sobie dwupunktową przewagę (3:5). Biało-czerwoni posyłali piłki w aut (4:8). Dopiero zagranie Bryla przerwało passę rywali (5:9). Mimo starań biało-czerwonych ich rywale utrzymywali wyraźną zaliczkę punktową (8:13). Gra Katarczyków nie była pozbawiona błędów, nie przeszkadzało im to jednak pozostawać na prowadzeniu (12:16). W końcówce biało-czerwoni złapali kontakt punktowy z rywalami. Obronili również pierwszą piłkę meczową, ale w kolejnej akcji rywale sprytnie obili polski blok, kończąc pojedynek.

Mecz drugiej polskiej pary – Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka z duetem Marco Krattiger/Florian Breer rozpoczęło się z opóźnieniem. Lepiej w pojedynek weszli Polacy, którzy po asie Łosiaka prowadzili 5:2. Gdy Szwajcarzy zostali zatrzymani blokiem różnica wzrosła do czterech oczek (3:7). Po przerwie Krattiger/Breer zaczęli odrabiać straty i po bloku na Kantorze złapali kontakt punktowy (7:8). Siatkarze ze Szwajcarii kontynuowali skuteczną grę i w środkowej fazie seta po autowym ataku przeciwników wyszli na prowadzenie 14:13. Polacy szybko odzyskali kontrolę nad grą (16:18) i po mocnym ataku Kantora wygrali do 18.

Pierwsze akcje drugiej odsłony były zacięte. Nie brakowało przedłużonych wymian, ale to Kantor i Łosiak utrzymywali się na prowadzeniu – 8:5. Szwajcarzy jednak nie odpuszczali, a gdy Polacy posłali piłkę w ataku w aut na tablicy wyników pojawił się remis (10:10). W dalszej fazie seta wynik oscylował wokół remisu (12:12).  W kolejnych akcjach Polacy coraz pewniej atakowali i odbudowali swoją przewagę – 18:15. Skuteczny blok Kantora dał piłki meczowe (16:20), a zagrywka w siatkę Breera dała biało-czerwonym ostatni punkt.