Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Wygrana Kantora i Łosiaka

WT Doha: Wygrana Kantora i Łosiaka

Trwa faza grupowa w turnieju z cyklu World Tour rozgrywanym w Doha. W niej pierwsze zwycięstwo odnieśli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy bez większego problemu pokonali reprezentantów Kataru. Jeszcze dziś biało-czerwoni zakończą zmagania grupowe.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak szybko pozbierali się po pechowej porażce z Brazylijczykami. W drugim meczu grupowym przeciwnikami Polaków byli przedstawiciele katarskiej siatkówki – M. Essam/Abdallah. Tylko początek spotkania był wyrównany. Szybko do głosu doszli biało-czerwoni, którzy korzystali z błędów rywali, a sami skutecznie grali na siatce (11:5).

Rywale próbowali walczyć, ale kilka wygranych akcji nie pozwoliło im na zbyt wiele (8:13). Im bliżej końca premierowej odsłony, tym dominacja Kantora i Łosiaka stawała się coraz wyraźniejsza. Ostatecznie ta część meczu padła ich łupem 21:12.

W pierwszej fazie drugiego seta Katarczycy dotrzymywali kroku przeciwnikom, ale szybko ponownie dało o sobie znać większe doświadczenie i ogranie Kantora i Łosiaka. Odskoczyli oni na 13:8, a w kolejnych minutach kontrolowali boiskowe wydarzenia (16:9). Gospodarzom brakowało siatkarskich argumentów, aby dorównać rywalom. W efekcie mecz do końca toczył się pod kontrolą biało-czerwonych. Ostatecznie ta część meczu również zakończyła się wysoką wygraną Polaków 21:12.

M. Essam/Abdallah QAT – Kantor/Łosiak POL 0:2
(12:21, 12:21)