Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Kantor i Łosiak odwrócili losy meczu

WT Doha: Kantor i Łosiak odwrócili losy meczu

fot. fivb-org

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzyli się w 1. rundzie turnieju głównego z Brazylijczykami – Alisonem Ceruttim i Álvaro Filho. W pierwszym secie biało-czerwoni musieli uznać wyższość rywali, ale potem odwrócili losy meczu, a w tie-braku zaprezentowali rewelacyjną siatkówkę i ostatecznie wygrali spotkanie 2:1.

Pierwszy punkt w meczu powędrował po mocnym ataku na konto Brazylijczyków, ale w kolejnej akcji biało-czerwoni odwdzięczyli się udanym blokiem. Autowe zbicie Canarinhos dało remis 3:3. Po ataku Alvaro Filho wyszli na prowadzenie 5:3, a w kolejnej akcji szczelnym blokiem popisał się Alison. Brazylijczycy grali czujnie, podbijali ataki Polaków i w efekcie szybko wyszli na prowadzenie 8:4. Autowa zagrywka Łosiaka utrzymała pięciopunktową przewagę rywali (6:11). Brazylijczycy utrzymywali prowadzenie, grali kombinacyjnie, gubiąc często blok rywali. Ostatecznie Canarinhos triumfowali 21:16 po ataku Alvaro Filho.Początek drugiego seta był zdecydowanie bardziej wyrównany. Biało-czerwoni trzymali kontakt punktowy, a po zepsutej zagrywce rywali wyszli na prowadzenie 8:6. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak grali coraz lepiej i nie pozwalali rywalom na przejęcie kontroli nad przebiegiem seta. Po asie serwisowym Łosiaka biało-czerwoni prowadzili już 18:13. W końcówce Polacy utrzymali koncentrację i mogli cieszyć się z wygranej 21:17.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia 3:0 biało-czerwonych. Kantor i Łosiak kontynuowali fantastyczną grę, zupełnie wybijając z rytmu Brazylijczyków (8:0). Po ataku Alvaro Filho Canarinhos zdobyli dopiero drugi punkt (2:9). Popełniali jednak błędy, przybliżając Polaków do wygranej (3:12). Piłkę meczową Polacy mieli po asie serwisowym (14:3). Ostatecznie Kantor i Łosiak zakończyli seta wygraną 15:5 i triumfując w meczu 2:1.

Alison/Alvaro Filho (BRA) – Kantor/Łosiak (POL) 1:2
(21:16, 17:21, 5:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę