Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Kantor i Łosiak odpadli po walce z Amerykanami

WT Doha: Kantor i Łosiak odpadli po walce z Amerykanami

fot. fivb-org

Po pokonaniu brazylijskiego duetu Alison/Alvaro Filho, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stanęli naprzeciwko Amerykanów – Jacoba Gibba i Taylora Crabba. Polacy dobrze rozpoczęli mecz, ale szybko kontrolę zaczęli przejmować rywale. W drugiej partii biało-czerwonym starczyło sił tylko na kilka minut, później set toczył się pod dyktando ekipy ze Stanów Zjednoczonych. Gibb i Crabb wygrali cały mecz 2:0 i tym samym wyeliminowali Polaków z turnieju.

Pojedynek lepiej rozpoczęli Kantor i Łosiak, którzy wyszli na prowadzenie 3:1. Duet ze Stanów Zjednoczonych ułatwiał biało-czerwonym zadanie, popełniając błędy własne. Polacy natomiast grali czujnie w obronie i obijali w bloku ręce rywali. W połowie seta gra zaczęła się wyrównywać, a Amerykanie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 12:12. Gibb i Crabb rozkręcali się powoli, ale skutecznie, powiększając prowadzenie do stanu 14:12, a następnie 16:12 i coraz pewniej zbliżając się do końca seta. W końcówce biało-czerwoni poderwali się do walki, ale ostatecznie rywale dowieźli przewagę do końca i wygrali 21:17.Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki. Po mocnym zbiciu Łosiaka Polacy prowadzili 3:2, a po błędzie rywali 4:3. Po zmianie stron amerykański wyprowadził skuteczny atak i znów mieliśmy remis, ale po kolejnej akcji to ekipa ze Stanów Zjednoczonych wyszła na prowadzenie 5:4. Po jednej z dłuższych akcji tego meczu Amerykanie utrzymali dwupunktowe prowadzenie (10:8). Podobnie jak w pierwszej partii, również w drugiej rywale biało-czerwonych zaczęli stopniowo powiększać prowadzenie. Można było odnieść wrażenie, że polskiemu duetowi zabrakło sił, aby przeciwstawić się kolejnym silnym rywalom, chociaż Kantor i Łosiak walczyli do samego końca. Ostatecznie Amerykanie wygrali do 16 i cały mecz 2:0.

Gibb/Crabb (USA) – Kantor/Łosiak (POL) 2:0
(21:17, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę