Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cortegaça: Polskie pary bez zwycięstwa

WT Cortegaça: Polskie pary bez zwycięstwa

Rozpoczęła się grupowa rywalizacja na jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Cortegaça. W rozgrywkach biorą udział dwie polskie pary – Maciej Kałuża oraz Martin Chiniewicz, a także Michał Korycki oraz Jarosław Lech. Obie ekipy poniosły porażki w pierwszych spotkaniach, Kałuża/Chiniewicz przegrali z Austriakami J. Reiter/Murauer po zaciętej walce 1:2, a Korycki/Lech ulegli Anglikom Ja. Bello/Jo. Bello 0:2.

Jako pierwsi na boisko wybiegli Maciej Kałuża oraz Martin Chiniewicz, którzy w ramach grupy B zmierzyli się z Jakobem Reiterem i Michaelem Murauerem. Pierwsza partia była niezwykle zacięta, inicjatywa była raz po jednej, a raz po drugiej stronie. Ostatecznie w walce punkt za punkt i grze na przewagi minimalnie lepsi okazali się Polacy, którzy triumfowali 24:22.

W drugim secie od początku sytuację kontrolowali Austriacy i chociaż w połowie tej odsłony prowadzenie objęli biało-czerwoni, to końcówka należała do ich rywali, którzy zwyciężyli 21:18. W tie-breaku narzucili oni Polakom swoje warunki gry, zdominowali ich i wygrali 15:8 oraz w całym meczu 2:1. Tym samym duet Kałuża/Chiniewicz zmierzy się w sobotę, 14 sierpnia z Portugalczykami Cardoso/F. Barros o pozostanie w turnieju i możliwość walki w barażu o ćwierćfinał.

W grupie C rywalizują Michał Korycki oraz Jarosław Lech. Ich pierwszym przeciwnikiem był angielski duet Javier Bello/Joaquin Bello. Siatkarze z Wielkiej Brytanii od początku przejęli kontrolę nad meczem i zbudowali czteropunktową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszego seta i ostatecznie triumfowali 21:17. Drugą partię również rozpoczęli lepiej od rywali, ale Polacy szybko doprowadzili do wyrównania, po czym przejęli inicjatywę i w połowie tej odsłony prowadzili 14:10, w końcówce natomiast 20:17. Wypuścili jednak zwycięstwo z rąk, pozwolili Anglikom zniwelować straty i nie udało im się już ponownie osiągnąć przewagi. Para Ja. Bello/Jo. Bello triumfowała 23:21 i w całym meczu 2:0. Duet Korycki/Lech o prawo gry w barażu o ćwierćfinał zmierzą się z Kanadyjczykami Kopp/Russell.