Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cortegaça: Jedna polska para z awansem do turnieju głównego

WT Cortegaça: Jedna polska para z awansem do turnieju głównego

W portugalskim miasteczku Cortegaça rozpoczął się turniej z cyklu World Tour. W rywalizacji mężczyzn w kwalifikacjach wzięły udział dwie polskie pary – Piotr Groszek i Kamil Warzocha oraz Jarosław Lech i Michał Korycki. Ci pierwsi odpadli już w pierwszej rundzie, ale Lecha i Koryckiego zobaczymy w turnieju głównym. Polski duet pokonał 2:0 zespół z Włoch i 2:1 duet z Holandii.

Duet Groszek/Warzocha już w pierwszej rundzie kwalifikacji musiał uznać wyższość pary z Hiszpanii – Javiera Monforta Minayi i Pablo Péreza Suáreza. Rywale w pierwszym secie narzucili swój rytm gry, a w efekcie wygrali do 13. Podrażnieni Polacy walczyli o utrzymanie w meczu i to im się udało. Wygraną 21:14 sprawili, że o wyniku całego spotkania zadecydował tie-break. W nim jednak, mimo ogromnych starań, znów kontrolę nad grą utrzymywali Hiszpanie, którzy ostatecznie triumfowali 15:11 i w całym meczu 2:1. Tym samym duet Groszek/Warzocha pożegnał się z turniejem w Portugalii już po pierwszym pojedynku.

Zdecydowanie lepiej w 1. rundzie poradzili sobie Michał Korycki i Jarosław Lech. Polski team pokonał Włochów – Emanuele Monduzziego i Alberto Moro – w dwóch szybkich setach. W żadnej z partii zwycięstwo Polaków nie było zagrożone i w efekcie Korycki/Lech awansowali do kolejnego etapu kwalifikacji.

W 2. rundzie rywalami biało-czerwonych byli Holendrzy – Leon Luini i Thijs Nijeboer. Rywale od pierwszych piłek kontrolowali przebieg gry. W pierwszym secie szybko uzyskali kilkupunktową przewagę, której duet Korycki/Lech nie był w stanie zmniejszyć. Ostatecznie ekipa holenderska wygrała 21:11. Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Obie ekipy walczyły o każdy punkt, Holendrzy o triumf w całym meczu, a Polacy o pozostanie w grze. Ostatecznie set rozstrzygnął się po walce na przewagi, a biało-czerwoni doprowadzili do tie-breaka. W nim emocji również nie brakowało, ale i tym razem więcej zimnej krwi zachowali Korycki i Lech. Tym samym to oni zagrają w turnieju głównym.