Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun: Zwycięstwo Polek, porażka Polaków na początek

WT Cancun: Zwycięstwo Polek, porażka Polaków na początek

fot. CEV

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mają już za sobą pierwsze mecze turnieju głównego World Tour rozgrywanego w Meksyku. Polki na początku pokonały zespół z Chin, zaś Polacy okazali się słabsi od Amerykanów.  W niedzielę oba duety czekają kolejne mecze.

Polki na początku zmagań zagrały z duetem Wang/Xia. Chińska para na początku odskoczyła na 4:2, ale Wojtasik i Kociołek wyrównały na 4:4. Azjatki wypracowały sobie trzypunktową przewagę (7:4), Polki jednak usilnie odrabiały straty i przy wyniku 12:12 ponownie był remis. Kociołek i Wojtasik nakręcały się z piłki na piłkę i przeważały 16:12. Chinki nie zdołały już odrobić strat.Azjatki z dużym animuszem rozpoczęły odsłonę numer dwa, prowadziły już 9:4, ale potem to Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek rzuciły się do odrabiania strat i zrobiło się 10:10. Kolejne cztery akcje wygrały jednak rywalki (14:10). Znów jednak nie utrzymały przewagi i wkrótce było już 17:17. Walki nie brakowało do samego końca. Ostatecznie więcej krwi zachowały biało-czerwone.

Wang/Xia [CHN] – Wojtasik/Kociołek [POL] 0:2
(18:21, 19:21)


Lucena i Dalhausser znakomicie weszli w spotkanie z Polakami. Kantor i Łosiak zbliżyli się wprawdzie na 4:6. Rywale  dłuższy czas utrzymywali to dwa, to trzy punkty zapasu do momentu, gdy rywale nie zbliżyli się na 12:13.  Potem jednak Amerykanie zapunktowali serią i zrobiło się 18:12. Ostatecznie Kantor i Łosiak zdobyli w tym secie 15 punktów.

Początek partii drugiej był wyrównany do stanu 5:5, potem Kantor i Łosiak odskoczyli na 10:5. Tym razem to biało-czerwoni nadawali ton boiskowym wydarzeniom (15:6). Ostatecznie Amerykanie nie byli w stanie przeciwstawić się znakomicie grającej polskiej parze i ugrali zaledwie 13 punktów.

Początek tie-breaka był wyrównany. Kantor i Łosiak odskoczyli na 4:2, ale rywale szybko doprowadzili do remisu. Lucena i Dalhauser wkrótce odskoczyli na 12:8. Przewagę utrzymali już do końca i mogli się cieszyć z wygranej.

Lucena/Dalhausser [USA] – Kantor/Łosiak [POL] 2:1
(21:15, 13:21, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę