Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Zwycięstwo Wojtasik i Kociołek w meczu barażowym

WT Cancun III: Zwycięstwo Wojtasik i Kociołek w meczu barażowym

Kinga Wojtasik z Katarzyną Kociołek wygrały mecz barażowy w World Tour Cancun o prawo gry w 1/8 tego turnieju. Rywalkami Polek była  niemiecka para Margareta Kozuch/ CinjaTillemann. Biało-czerwone przełamały się po dwóch porażkach ich wygrana ani przez moment nie była zagrożona.

W pierwszym secie polska para odskoczyła swoim rywalkom i prowadziła 8:4, w późniejszych akcjach kontynuując dobrą grę. Biało-czerwone powiększyły przewagę do sześciu punktów (12:6), po czym przytrafił im się przestój. Siatkarki z Niemiec zniwelowały straty do dwóch punktów (11:13). Kolejne akcje tego seta należały do Wojtasik i Kociołek, ich lepsza postawa zaowocowała pięciopunktową zaliczką (18:13). Po dwudziestu minutach ze zwycięstwa cieszyły się Polki.

Siatkarki znad Wisły w dalszym ciągu kontrolowały wydarzenia na piasku. Najpierw miały trzypunktową przewagę (7:4), potem ich prowadzenie wzrosło do czterech punktów (9:5). Kozuch i Tillemann ani przez moment nie potrafiły zniwelować strat. Na przerwie technicznej było 12:9 dla polskiej pary. Podobnie jak to miało miejsce w premierowej partii spotkania, tak i w tej w końcówce wyższość i przewaga Polek nie podlegała żadnej dyskusji, Wojtasik z Kociołek wygrały tego seta 21:15.

Wojtasik/Kociołek (POL) – Kozuch/ Tillmann (GER) 2:0
(21:16, 21:15)