Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Wygrana Kantora i Łosiaka, Fijałek i Bryl przegrali

WT Cancun III: Wygrana Kantora i Łosiaka, Fijałek i Bryl przegrali

fot. FIVB

Rozpoczął się trzeci turniej główny World Tour w Cancun, w którym biorą udział dwie męskie pary z Polski. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w swoim pierwszym meczu grupowym w dwóch setach pokonali brazylijską parę George/Andre i w piątek zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl ulegli Holendrom i przed nimi mecz decydujący o pozostaniu w turnieju i awansie do fazy pucharowej.

Trzecia polska para – Jakub Szałankiewicz/Michał Rudol wystartowała w kwalifikacjach. Niestety, w meczu przeciwko Holendrom Stefan Boermans/Yorick de Groot odnowiła się kontuzja pleców Jakuba i Polacy musieli przerwać mecz, oddając go walkowerem. Holendrzy awansowali do turnieju głównego i trafili do grupy D z Michałem Brylem i Grzegorzem Fijałkiem.Nasi siatkarze pierwszy mecz grupowy grali właśnie z Holendrami. Pierwszy set był niezwykle zacięty, a o wyniku decydowała zacięta końcówka rozgrywana na przewagi. Więcej sił i koncentracji zachowali w niej Boermans i de Groot i to oni wygrali 24:22, obejmując prowadzenie w meczu. Na początku drugiego seta rywale znów odskoczyli Polakom, ale Fijałek i Bryl odrobili straty, schodząc na przerwę techniczną przy wyniku 10:11. Potem Pomarańczowi znów uzyskali kilkupunktową przewagę (17:13) i od tego momentu reprezentanci Polski już się nie podnieśli. Przegrali do 13 i całe spotkanie 0:2 i w kolejnym meczu walczyć będą o pozostanie w turnieju.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w pierwszym meczu grupy C zmierzyli się z brazylijską parą George/Andre. Biało-czerwoni od początku spotkania mieli sporą przewagę nad rywalami, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku. Polacy budowali swoją przewagę i ostatecznie wygrali bardzo pewnie 21:14. Drugi set wyglądał podobni – to Kantor i Łosiak mieli przewagę na siatce, sprawiali sporo problemów przeciwnikom swoją zagrywką i znów to Brazylijczycy musieli gonić wynik. Bezskutecznie, nasi reprezentanci wygrali do 15 i cały mecz 2:0. W piątek Kantor i Łosiak zagrają o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału.

grupa C:
George/Andre BRA – Kantor/Łosiak POL 0:2
(14:21, 15:21)

grupa D:
Fijałek/Bryl POL – Boermans/De Groot NED 0:2
(22:24, 13:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę