Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Wojtasik i Kociołek nie dały rady Brazylijkom

WT Cancun III: Wojtasik i Kociołek nie dały rady Brazylijkom

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały swój drugi mecz grupowy w turnieju głównym World Tour w Cancun i awansowały do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie. Polki uległy po walce brazylijskiej parze Talita/Taiana Lima i czekają na losowanie rundy barażowej, w której walczyć będą o awans do 1/8 finału turnieju.

Po wygranej w pierwszym meczu grupy D z niemiecką parą Borger/Sude nasze siatkarki miały już zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju. W drugim swoim meczu walczyły o pierwsze miejsce w grupie, a ich rywalkami były Brazylijki Taiana Lima i Talita Da Rocha Antunes, triumfatorki pierwszego turnieju w meksykańskim Cancun.

Polki od początku spotkania dzielnie stawiały opór faworytkom i ku zaskoczeniu wszystkich prowadził z nimi wyrównaną grę. Dzięki temu nie dały odskoczyć Canarinhes i doprowadziły w końcówce pierwszego seta do zaciętej walki na przewagi. W niej Talita i Taiana Lima pokazały jednak swoje umiejętności i doświadczenie i wygrały 24:22, obejmując prowadzenie w meczu.

W drugiej partii przewaga Brazylijek była już wyraźniejsza. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek próbowały gonić wynik, ale doświadczone rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Nasze siatkarki przegrały tego seta do 16 i całe spotkanie 0:2, zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. Polki w piątek zagrają w barażu o awans do 1/8 finału turnieju.