Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Wojtasik i Kociołek nie dały rady Brazylijkom

WT Cancun III: Wojtasik i Kociołek nie dały rady Brazylijkom

fot. FIVB

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały swój drugi mecz grupowy w turnieju głównym World Tour w Cancun i awansowały do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie. Polki uległy po walce brazylijskiej parze Talita/Taiana Lima i czekają na losowanie rundy barażowej, w której walczyć będą o awans do 1/8 finału turnieju.

Po wygranej w pierwszym meczu grupy D z niemiecką parą Borger/Sude nasze siatkarki miały już zapewniony awans do fazy pucharowej turnieju. W drugim swoim meczu walczyły o pierwsze miejsce w grupie, a ich rywalkami były Brazylijki Taiana Lima i Talita Da Rocha Antunes, triumfatorki pierwszego turnieju w meksykańskim Cancun.Polki od początku spotkania dzielnie stawiały opór faworytkom i ku zaskoczeniu wszystkich prowadził z nimi wyrównaną grę. Dzięki temu nie dały odskoczyć Canarinhes i doprowadziły w końcówce pierwszego seta do zaciętej walki na przewagi. W niej Talita i Taiana Lima pokazały jednak swoje umiejętności i doświadczenie i wygrały 24:22, obejmując prowadzenie w meczu.

W drugiej partii przewaga Brazylijek była już wyraźniejsza. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek próbowały gonić wynik, ale doświadczone rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Nasze siatkarki przegrały tego seta do 16 i całe spotkanie 0:2, zajmując ostatecznie drugie miejsce w grupie. Polki w piątek zagrają w barażu o awans do 1/8 finału turnieju.

Grupa D:
Talita/Taiana Lima BRA – Wojtasik/Kociołek POL 2:0
(24:22, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę