Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Polki bez szans w drugiej rundzie kwalifikacji

WT Cancun III: Polki bez szans w drugiej rundzie kwalifikacji

fot. fivb-org

Polski duet Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz nie radzi sobie najlepiej w Cancun, gdzie toczy się rywalizacja cyklu World Tour. Polki przeszły co prawda pierwszą rundę kwalifikacji do trzeciego turnieju, jednak w drugiej musiały uznać wyższość pary Van Iersel/Ypma. Holenderki od początku narzuciły rywalkom swoje warunki gry i były od nich zdominowały je, wygrywając gładko w dwóch setach.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły Holenderki, które szybko objęły prowadzenie (4:1). As serwisowy Jagody Gruszczyńskiej chwilowo zmniejszył dystans (5:6), jednak już w kolejnych akcjach duet Van Iersel/Ypma odbudował dystans (8:5). Powiększył go za sprawą trudnej zagrywki, która wymuszała błędy Polek (14:8). Siatkarki z Holandii bezlitośnie wykorzystywały kontry i pewnie zmierzały w kierunku zwycięstwa w premierowej odsłonie (17:10). Gruszczyńska i Wachowicz zmniejszyły jeszcze nieco różnicę w samej końcówce przy serwisie Gruszczyńskiej, ale ostatecznie przegrały 15:21.Polki zaczęły drugą partię nieco lepiej, ale po mocnym ataku i asie serwisowym to Holenderki ponownie jako pierwsze objęły prowadzenie (6:3). Niezmiennie lepiej radziły sobie one na kontrze, dzięki czemu powiększyły przewagę (13:8). Pojedyncze skuteczne uderzenia Aleksandry Wachowicz to było za mało, by Polki zdołały przeciwstawić się rywalkom (12:18). Mecz zakończył blok na Gruszczyńskiej (13:21).

Van Iersel/Ypma [NED] – Gruszczyńska/Wachowicz [POL] 2:0
(21:15, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę