Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Kantor i Łosiak wygrali grupę i awansowali do 1/8 finału

WT Cancun III: Kantor i Łosiak wygrali grupę i awansowali do 1/8 finału

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swój drugi mecz grupowy w trzecim turnieju World Tour w Cancun i zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Polacy w dwóch setach, ale po zaciętej walce, okazali się lepsi od reprezentantów Katarzu Cherif/Ahmed. Dzięki dwóm wygranym w grupie Kantor i Łosiak awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju i teraz czekają na rywali.

Po zwycięstwie z rywalami z Brazylii kolejnymi rywalami Piotr Kantora i Bartosza Łosiaka w grupie C meksykańskiego turnieju World Tour w Cancun byli reprezentanci Kataru Cherif Younousse i Ahmed Tijan. Katarczycy w poprzednich dwóch turniejach w Cancun stawali na drugim stopniu podium i to oni byli raczej faworytami tego meczu.

O tym, jak groźni są to rywale nasi siatkarze przekonali się już na początku meczu. Pochodzący z Senegalu (Cherif) i Gambii (Ahmed) o świetnych warunkach fizycznych rywale byli niezwykle groźni w akcjach na siatce. Zacięta walka punkt za punkt trwała od początku seta aż do jego zakończenia. W walce na przewagi lepsi okazali się jednak biało-czerwoni. Kantor i Łosiak wygrali tego seta 23:21 i to oni prowadzili w meczu 1:0.

Reprezentanci Kataru nie zamierzali odpuszczać. W drugim secie również postawili bardzo trudne warunki, świetnie grając w bloku i ataku. Polacy nie ustępowali im jednak na krok i dzielnie stawiali czoła rywalom, nie pozwalając im na zbudowanie przewagi. Druga partia również kończyła się walką na przewagi i w niej znów górą byli nasi reprezentanci. Polacy wygrali 22:20, całe spotkanie 2:0 i to oznacza, że zajęli pierwsze miejsce w grupie C i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju w Cancun.