Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Kantor i Łosiak wygrali grupę i awansowali do 1/8 finału

WT Cancun III: Kantor i Łosiak wygrali grupę i awansowali do 1/8 finału

fot. FIVB

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swój drugi mecz grupowy w trzecim turnieju World Tour w Cancun i zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Polacy w dwóch setach, ale po zaciętej walce, okazali się lepsi od reprezentantów Katarzu Cherif/Ahmed. Dzięki dwóm wygranym w grupie Kantor i Łosiak awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju i teraz czekają na rywali.

Po zwycięstwie z rywalami z Brazylii kolejnymi rywalami Piotr Kantora i Bartosza Łosiaka w grupie C meksykańskiego turnieju World Tour w Cancun byli reprezentanci Kataru Cherif Younousse i Ahmed Tijan. Katarczycy w poprzednich dwóch turniejach w Cancun stawali na drugim stopniu podium i to oni byli raczej faworytami tego meczu.O tym, jak groźni są to rywale nasi siatkarze przekonali się już na początku meczu. Pochodzący z Senegalu (Cherif) i Gambii (Ahmed) o świetnych warunkach fizycznych rywale byli niezwykle groźni w akcjach na siatce. Zacięta walka punkt za punkt trwała od początku seta aż do jego zakończenia. W walce na przewagi lepsi okazali się jednak biało-czerwoni. Kantor i Łosiak wygrali tego seta 23:21 i to oni prowadzili w meczu 1:0.

Reprezentanci Kataru nie zamierzali odpuszczać. W drugim secie również postawili bardzo trudne warunki, świetnie grając w bloku i ataku. Polacy nie ustępowali im jednak na krok i dzielnie stawiali czoła rywalom, nie pozwalając im na zbudowanie przewagi. Druga partia również kończyła się walką na przewagi i w niej znów górą byli nasi reprezentanci. Polacy wygrali 22:20, całe spotkanie 2:0 i to oznacza, że zajęli pierwsze miejsce w grupie C i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału turnieju w Cancun.

grupa C:
Cherif/Ahmed QAT – Kantor/Łosiak POL 0:2
(21:23, 20:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę