Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

WT Cancun III: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale

fot. FIVB

Duet Piotr Kantor/Bartosz Łosiak dość pewnie pokonał parę z Łotwy w 1/8 finału trzeciego turnieju World Tour w Cancun. Mieli co prawda lekkie problemy w pierwszej, niezwykle wyrównanej partii, ostatecznie jednak zdołali w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugim secie Samoilovs i Smedins nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Polacy wywalczyli tym samym awans do ćwierćfinału.

Mecz nieznacznie lepiej rozpoczęli Łotysze, którzy objęli prowadzenie po asie serwisowym Aleksandrsa Samoilovsa (5:3). Dopiero po sprytnym zagraniu Bartosza Łosiaka Polacy doprowadzili do wyrównania (11:11). Na boisku toczyła się zacięta, wyrównana walka, a inicjatywa była raz po jednej, raz po drugiej stronie (15:15). Ostatecznie górą był duet Kantor/Łosiak po mocnym ataku Łosiaka (22:20).Łotysze na początku drugiej partii popełniali sporo błędów, co wykorzystali Polacy, szybko obejmując prowadzenie (3:0). Po długiej akcji, zakończonej przez Janisa Smedinsa, siatkarze z Łotwy złapali kontakt punktowy (3:4), a chwilę później po kolejnej kontrze Smedinsa było już po 5. Inicjatywa pozostała jednak po stronie polskich zawodników, którzy ponownie zbudowali przewagę przy zagrywce Łosiaka (9:6). Dystans powiększyły efektowne ataki duetu Kantor/Łosiak (16:10). Nie pozwolili oni już wyrwać sobie zwycięstwa z rąk, a wygraną przypieczętowało mocne uderzenie Łosiaka (21:15).

Kantor/Łosiak [POL] – Samoilovs/Smedins [LAT] 2:0
(22:20, 21:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę