Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Kantor i Łosiak przegrali trudny bój o strefę medalową

WT Cancun III: Kantor i Łosiak przegrali trudny bój o strefę medalową

fot. FIVB

Włoski duet Carambula/Rossi pokonał w ćwierćfinale Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Obie dwójki stoczyły bardzo trudną walkę o awans do półfinału, ale także o cenne punkty do rankingu olimpijskiego. Włoska para przed turniejem zajmowała 18. miejsce – ostatnie premiowane awansem. Polacy plasowali się tuż za nimi. Dzięki tej wygranej Włosi mogą poczuć się trochę pewniej.

Biało-czerwoni rozpoczęli bardzo dobrze i po punkcie z zagrywki Bartosza Łosiaka oraz błędzie rywali prowadzili 3:0. Szybko różnica stopniała – po autowym zbiciu broniącego w polskim duecie (3:2). Po okresie wyrównanej gry inicjatywę zaczęli przejmować rywale i po autowym ataku Łosiaka to oni prowadzili 7:6, a reprezentanci Polski poprosili o czas. Po nim Włosi dołożyli też udaną kontrę, a Polacy popełnili kolejny błąd (9:6). Trwało to jednak  chwilę, udana akcja Łosiaka, a następnie jego serwis dały remis po 9. Na przerwie technicznej delikatnie prowadzili przeciwnicy, ale niedługo po niej kontra Piotra Kantora przywróciła jeden punkt nadwyżki na konto biało-czerwonych (12:11). Cały czas dobrze zagrywał też Łosiak, co zaowocowało kolejnym punktem do prowadzenia (15:13), ale kontrą od razu wyrównał Carambula. Kolejną akcją odzyskał też prowadzenie, ale tylko na chwilę, bowiem blokiem zagrał Kantor (17:16). Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, zapewniając emocje w końcówce (19:19). Pierwsi „setówkę” wywalczyli Włosi, reprezentanci Polski musieli się bronić. W końcówce popsuli jednak za dużo zagrywek, co ułatwiło zadanie rywalom. Partię premierową zamknął serwisem Carambula.Drugiego seta  obie pary rozpoczęły wymianami punkt za punkt, a na tablicy wyników najczęściej zobaczyć można było remis. Nieczysto wystawiona włoska piłka dała biało-czerwonym prowadzenie, zwiększył je od razu dobrą obroną Łosiak (5:3). Mimo że Polacy psuli sporo zagrywek, to oni byli w natarciu i po kontrze Kantora oraz jego bloku prowadzili 9:5.  Rywale poprosili o czas, ale po nim znowu świetnie zagrał Kantor (10:5). To reprezentanci Polski zdecydowanie nadawali ton gry w tym secie, cały czas wyraźnie prowadząc. Po autowym zagraniu Carambuli było już 14:8. Następnie gra się bardzo wyrównała, as punkty padały przede wszystkim po czysto siatkarskich akacjach. Cały czas przewagę utrzymywali Polacy, choć po uderzeniu Kantora w siatkę stopniało ono do 16:13. Biało-czerwoni poprosili wtedy o czas. Mimo to polska dwójka zmierzała do wygranej w tej partii. Tym bardziej, że błędy nie omijały też rywali (18:13). Im bliżej końca, tym jednak Polakom grało się coraz trudniej i po autowym ataku Łosiaka z przewagi zostały im tylko dwa punkty (19:17). To jednak wystarczyło, tym bardziej, że po tym Carambula popsuł zagrywkę i dał naszej parze piłkę setową. Chwilę później biało-czerwoni wyrównali w meczu po 1.

Kontra Łosiaka otworzyła zmagania w kolejnej odsłonie, ale Carambula swoją zagrywką sprawiał Polakom spore problemy i Włosi od razu wyszli na prowadzenie 2:1. Grę, prosząc o czas, od razu przerwali Kantor i Łosiak. Po nim rywale kontynuowali świetną grę i odskoczyli na 4:1. Polacy poprosili wtedy o przerwę medyczną. Po niej wrócili na boisko mocno ożywieni i od razu zbliżyli się na 3:4. Włosi jednak nie odpuszczali i po kontrze Carambuli znowu prowadzili trzema punktami. Po dwóch blokach Rossiego i błędzie przyjęcia Polaków zwiększyli dystans (9:3). Włoska dwójka miała już pełną kontrolę na boisku, a biało-czerwonym było bardzo trudno wrócić do gry. Co prawda atak w siatkę Rossiego oraz kontra zmniejszyły straty Polaków do 9:11, jednak to wystarczyło przeciwnikom, by zamknąć mecz w wygraną. Kantor i Łosiak walczyli z całych sił, jednak nie zdołali odwrócić losów meczu. Zamknął go blok Rossiego.

1/4 finału:
Kantor/Łosiak – Carambula/Rossi 1:2

(22:24, 21:18, 10:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę