Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Duet Gruszczyńska/Wachowicz w drugiej rundzie kwalifikacji

WT Cancun III: Duet Gruszczyńska/Wachowicz w drugiej rundzie kwalifikacji

fot. fivb-org

W meksykańskim Cancun rozpoczął się trzeci turniej z cyklu World Tour. Jako pierwsza z polskich par w kwalifikacjach zagrały Jagoda Gruszczyńska oraz Aleksandra Wachowicz. Polki przegrały po wyrównanej walce w pierwszej partii, ale dwie kolejne padły już ich łupem, dzięki czemu awansowały do drugiej rundy kwalifikacji.

Początek meczu był wyrównany, siatkarki po obu stronach dobre akcje przeplatały błędami w polu serwisowym (6:6). Polki jako pierwsze objęły prowadzenie po kontrze w wykonaniu Aleksandry Wachowicz, a następnie jej bloku na Annie Lutz (9:6). Pomyłka Jagody Gruszczyńskiej pozwoliła Szwajcarkom złapać kontakt punktowy (10:11), a gdy Lutz wygrała walkę na siatce było po 14. W końcówce autowe uderzenie Gruszczyńskiej i zatrzymanie Wachowicz przez Lutz dało przewagę siatkarkom ze Szwajcarii (19:17), której już nie oddały i ostatecznie wygrały 21:19.As serwisowy Gruszczyńskiej i sprytne zagrania Polek w kolejnych akcjach już na początku drugiej partii szybko dały im prowadzenie (8:2). Zdecydowanie lepiej grały one w tym secie zagrywką, dzięki czemu utrzymywały przewagę (13:6). Duet Gruszczyńska/Wachowicz całkowicie zdominował rywalki, które nie były w stanie skończyć ataku. Zwycięstwo Polek przypieczętował as Gruszczyńskiej (21:11).

W tie-breaku początkowo toczyła się wyrównana walka, jednak Polki objęły prowadzenie po błędzie Lutz i sprytnym zagraniu Gruszczyńskiej (6:3). Chwilę później, gdy popełniła ona błąd, Szwajcarki złapały kontakt punktowy (5:6), ale dopiero gdy asa serwisowego posłała Lutz doprowadziły one do wyrównania (10:10). Ostatecznie górą były siatkarki z Polski po autowej zagrywce Lutz i błędzie w ataku Laury Caluori (15:13).

Caluori/Lutz [SUI] – Gruszczyńska/Wachowicz [POL] 1:2
(21:19, 11:21, 13:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę