Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Druga porażka Fijałka i Bryla, Polacy odpadli z turnieju

WT Cancun III: Druga porażka Fijałka i Bryla, Polacy odpadli z turnieju

Drugą porażkę poniósł polski duet Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w World Tour Cancun. Polacy musieli uznać wyższość amerykańskiej pary Tri Bourne/Trevor Crabb. Tym samym biało-czerwoni zakończyli swój udział w meksykańskim turnieju.

Polska para na początku meczu miała problemy z przyjęciem i przegrywała 1:3. Po błędzie i ataku w siatkę Bryla przewaga duetu ze Stanów Zjednoczonych wzrosła do trzech punktów (5:2). Para Tri Bourne i Trevor Crabb dominowała na boisku, przewaga amerykańskich graczy wzrosła do pięciu punktów (8:3).  Po błędzie biało-czerwonych było 14:8 dla Amerykanów. Polacy byli tłem dla dobrze dysponowanych rywali, w końcówce przy stanie 20:10 zerwali się do ataku i zmniejszyli nieco przewagę Bourne i Crabba (14:20). Na więcej nie było ich stać i przegrali tę część zmagań.

W drugiej partii spotkania Polacy zbudowali sobie trzypunktową przewagę (5:2), kilka chwil później był remis po 7. Przez dłuższy czas toczyła się gra punkt za punkt, na przerwie technicznej minimalnie lepszy był duet z USA, który prowadził 11:10. Poszedł on za ciosem, skutecznie zagrał na siatce i prowadził 15:12. Polacy  szybko odpowiedzieli, tym razem to oni skutecznie zagrali w obronie i doprowadzili do remisu 15:15. W końcówce seta Polacy popełnili błędy i przegrali ważny dla nich mecz. Siatkarze znad Wisły zakończyli udział w turnieju z dwoma porażkami.

Fijałek/ Bryl (POL) – Bourne/ Crabb (USA) 0:2
(14:21, 18:21)