Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Ćwierćfinał nie dla pary Wojtasik/Kociołek

WT Cancun III: Ćwierćfinał nie dla pary Wojtasik/Kociołek

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały z australijską parą Clancy/Artacho Del Solar w 1/8 finału trzeciego turnieju World Tour w Cancun. Pierwszy set był wyrównany, a o porażce Polek zadecydowała końcówka. W drugiej Australijki od początku narzuciły rywalkom swoje warunki gry, zdominowały je i spokojnie przypieczętowały awans do ćwierćfinału.

Początek meczu był wyrównany, siatkarki po obu stronach siatki mocnymi uderzeniami kończyły swoje akcje (6:6). Dopiero dwa asy serwisowe Australijek i błąd Katarzyny Kociołek dały im nieznaczną przewagę (9:6). Za sprawą punktowej zagrywki i skutecznego ataku Kingi Wojtasik Polki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania (10:10). Ich rywalki szybko ponownie odskoczyły dzięki zagraniom Taliquy Clancy (15:11). Po dwóch błędach siatkarek z Australii duet Wojtasik/Kociołek złapał kontakt punktowy (15:16), a po akcji Wojtasik było już po 17. Sprytne uderzenia Mariafe Artacho Del Solar dały jednak zwycięstwo Australijkom (21:18).

Para Clancy/Artacho Del Solar lepiej rozpoczęła drugą partię i szybko objęła prowadzenie, wykorzystując kontry (4:1). As serwisowy Artacho Del Solar i jej mocne ataki powiększyły dystans (10:3). Po skutecznym bloku Artacho Del Solar i błędzie Kociołek było już 17:9 dla Australijek i wszystko wskazywało na to, że zdecydowanie wygrają one tego seta. Popełniły one co prawda jeszcze kilka błędów, ale nie zmieniło to już sytuacji na boisku, a ich zwycięstwo przypieczętowała autowa zagrywka Kociołek (21:17).

Clancy/Artacho Del Solar [AUS] – Wojtasik/Kociołek 2:0
(21:18, 21:17)