Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun III: Ćwierćfinał nie dla pary Wojtasik/Kociołek

WT Cancun III: Ćwierćfinał nie dla pary Wojtasik/Kociołek

fot. FIVB

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały z australijską parą Clancy/Artacho Del Solar w 1/8 finału trzeciego turnieju World Tour w Cancun. Pierwszy set był wyrównany, a o porażce Polek zadecydowała końcówka. W drugiej Australijki od początku narzuciły rywalkom swoje warunki gry, zdominowały je i spokojnie przypieczętowały awans do ćwierćfinału.

Początek meczu był wyrównany, siatkarki po obu stronach siatki mocnymi uderzeniami kończyły swoje akcje (6:6). Dopiero dwa asy serwisowe Australijek i błąd Katarzyny Kociołek dały im nieznaczną przewagę (9:6). Za sprawą punktowej zagrywki i skutecznego ataku Kingi Wojtasik Polki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania (10:10). Ich rywalki szybko ponownie odskoczyły dzięki zagraniom Taliquy Clancy (15:11). Po dwóch błędach siatkarek z Australii duet Wojtasik/Kociołek złapał kontakt punktowy (15:16), a po akcji Wojtasik było już po 17. Sprytne uderzenia Mariafe Artacho Del Solar dały jednak zwycięstwo Australijkom (21:18).Para Clancy/Artacho Del Solar lepiej rozpoczęła drugą partię i szybko objęła prowadzenie, wykorzystując kontry (4:1). As serwisowy Artacho Del Solar i jej mocne ataki powiększyły dystans (10:3). Po skutecznym bloku Artacho Del Solar i błędzie Kociołek było już 17:9 dla Australijek i wszystko wskazywało na to, że zdecydowanie wygrają one tego seta. Popełniły one co prawda jeszcze kilka błędów, ale nie zmieniło to już sytuacji na boisku, a ich zwycięstwo przypieczętowała autowa zagrywka Kociołek (21:17).

Clancy/Artacho Del Solar [AUS] – Wojtasik/Kociołek 2:0
(21:18, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę