Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Wyraźna porażka pary Fijałek/Bryl

WT Cancun II: Wyraźna porażka pary Fijałek/Bryl

W meksykańskim Cancun trwa walka w cyklu World Tour. Polska para Grzegorz Fijałek i Michał Bryl walczyła w barażu o awans do 1/8 finału z włoską parą. O ile w pierwszym secie trwała jeszcze w miarę wyrównana walka, to w drugim Nicolai/Lupo całkowicie zdominowali wydarzenia na piasku i pewnie triumfowali.

Dwie pierwsze akcje padły łupem graczy z południa Europy, ale kontra Grzegorz Fijałka doprowadziła do remisu. Trwała wyrównana walka (7:7), w której na dwa oczka prowadzenia wysunęli się Polacy. Włosi doprowadzili do kolejnego wyrównania, a blok dał im oczko więcej (14:13). Nicolai/Lupo poszli za ciosem, głównie za sprawą zagrywki (17:13) i chociaż biało-czerwoni zmniejszyli jeszcze trochę swoje straty (17:19), ale przytomna kiwka Włochów dała im triumf w tej odsłonie.

Znów to Nicolai/Lupo lepiej rozpoczęli seta (2:0), natomiast polski duet nie wykorzystywał swoich szans (4:8). Na siatce o wiele lepiej prezentowali się gracze z Włoch (10:4), kontry nie wykorzystał Michał Bryl, a te pewnie kończyli włoscy plażowicze (12:5). To oni wyraźnie dyktowali warunki na meksykańskim piasku, systematycznie powiększając swoją przewagę (16:8). Włoska para była coraz bliżej triumfu, piłkę meczową dała im kiwka (20:11), a plas w sam koniec boiska zapewnił triumf.

Fijałek/Bryl [POL] – Nicolai/Lupo [ITA] 0:2
(18:21, 12:21)