Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Polski duet nie dał rady Japonkom

WT Cancun II: Polski duet nie dał rady Japonkom

fot. FIVB

Od porażki rozpoczęły swój udział w turnieju głównym World Tour w Cancun Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. Polki w pierwszym swoim meczu w grupie G przegrały po zaciętej walce w tie-breaku ze szwajcarską parą Huberli/Betschart. Biało-czerwone walczyły o trzecie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej z reprezentantkami Japonii Ishii/Murakami i pomimo imponującego początku pierwszego seta, nie dały rady Azjatkom. 

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik są jedyną żeńską parą z Polski, która wystartowała w drugim turnieju z cyklu World Tour w meksykańskim Cancun. Biało-czerwone nie musiały przedzierać się przez kwalifikacje i od razu rozpoczęły zmagania w fazie grupowej turnieju głównego, ale nie zaliczką go do udanych.Polki spotkanie z japońską parą rozpoczęły od zwycięstwa w czterech pierwszych akcjach, dopiero popsuta zagrywka dała Azjatkom pierwsze oczko. Ishii/Murakami szybko jednak złapały kontakt i doprowadziły do remisu po 4. Biało-czerwone miały problemy z przyjęciem i nie potrafiły przerwać całej serii rywalek (4:7), udało im się zmniejszyć straty (9:10), a udana akcja na siatce doprowadziła do remisu po 10. Japonki nadal dobrze zagrywały (13:11), a Polki miały spore problemy ze skończeniem swojego ataku. Do tego doszło ponownie słabe przyjęcie, które dało rywalkom piłkę setową (20:16) i to one pewnie wygrały premierową odsłonę.

Początek kolejnej partii należał do pary z Japonii (3:1), ale szybko polski duet wyrównał stan na tablicy wyników (4:4). Azjatki cały czas nadawały ton rywalizacji, Kinga Wojtasik miała problem ze skończeniem ataku (8:12), a to udawało się parze Ishii/Murakami (16:11). To Japonki były coraz bliżej końcowego triumfu (19:12), zdobywając ostatni punkt trudnym serwisem (21:13).

Ishii/Murakami [JAP] – Wojtasik/Kociołek [POL] 2:0
(21:17, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę