Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Półfinał nie dla pary Kantor/Łosiak

WT Cancun II: Półfinał nie dla pary Kantor/Łosiak

Para Kantor/Łosiak nie zaliczy ćwierćfinału cyklu World Tour w meksykańskim Cancun do udanych. Polacy przegrali z norweskim duetem Mol/Sorum 1:2, mimo że to oni lepiej rozpoczęli spotkanie i wygrali pierwszego seta. W dwóch kolejnych partiach różnicę na korzyść Norwegów zrobiły jednak bloki w wykonaniu Andersa Mola i to właśnie para z północy Europy zagra w półfinale.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy objęli prowadzenie po błędzie Christiana Soruma (4:2). Norwedzy wyrównali dopiero za sprawą bloku Andersa Mola (8:8), ale inicjatywa pozostała po stronie pary Kantor/Łosiak, która ponownie zbudowała nieznaczną przewagę po ataku Bartosza Łosiaka (12:10). Gdy zatrzymany został Piotr Kantor wynik ponownie się wyrównał (14:14). Zacięta walka punkt za punkt toczyła się do końca seta, w którym ostatecznie triumfowali siatkarze z Polski po efektownym bloku Kantora na Sorumie i mocnym ataku Łosiaka (24:22).

Na początku drugiej partii niezmiennie toczyła się wyrównana walka, jednak blok Mola na Kantorze, a następnie as serwisowy w wykonaniu Norwega dały przewagę duetowi z północy Europy (6:3). Dystans wzrósł, gdy Sorum wykorzystał dwie kontry z rzędu (9:4). Polacy nie zamierzali łatwo się poddać i odrobili część strat przy zagrywce Kantora (8:9). Nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, bowiem Norwedzy ponownie odskoczyli za sprawą bloków Mola (13:9). Seria kolejnych skutecznych zagrań tego siatkarza pozwoliła Norwegom powiększyć przewagę, której już nie oddali, wygrywając 21:14.

W decydującym secie dwa proste błędy Polaków dały przewagę ich rywalom (5:3). Od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt, co sprzyjało Norwegom w utrzymywaniu dystansu (9:7). Dopiero blok Kantora na Sorumie pozwolił siatkarzom z Polski wyrównać (9:9), jednak chwilę później tym samym dwukrotnie odpowiedział Mol i ponownie z przodu był duet Mol/Sorum (12:9). W końcówce Kantor zatrzymał jeszcze Soruma, ale ten już w kolejnej akcji przypieczętował zwycięstwo mocnym atakiem (15:13).

Mol/Sorum [NOR] – Kantor/Łosiak [POL] 2:1
(22:24, 21:14, 15:13)