Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Półfinał nie dla pary Kantor/Łosiak

WT Cancun II: Półfinał nie dla pary Kantor/Łosiak

fot. FIVB

Para Kantor/Łosiak nie zaliczy ćwierćfinału cyklu World Tour w meksykańskim Cancun do udanych. Polacy przegrali z norweskim duetem Mol/Sorum 1:2, mimo że to oni lepiej rozpoczęli spotkanie i wygrali pierwszego seta. W dwóch kolejnych partiach różnicę na korzyść Norwegów zrobiły jednak bloki w wykonaniu Andersa Mola i to właśnie para z północy Europy zagra w półfinale.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy objęli prowadzenie po błędzie Christiana Soruma (4:2). Norwedzy wyrównali dopiero za sprawą bloku Andersa Mola (8:8), ale inicjatywa pozostała po stronie pary Kantor/Łosiak, która ponownie zbudowała nieznaczną przewagę po ataku Bartosza Łosiaka (12:10). Gdy zatrzymany został Piotr Kantor wynik ponownie się wyrównał (14:14). Zacięta walka punkt za punkt toczyła się do końca seta, w którym ostatecznie triumfowali siatkarze z Polski po efektownym bloku Kantora na Sorumie i mocnym ataku Łosiaka (24:22).Na początku drugiej partii niezmiennie toczyła się wyrównana walka, jednak blok Mola na Kantorze, a następnie as serwisowy w wykonaniu Norwega dały przewagę duetowi z północy Europy (6:3). Dystans wzrósł, gdy Sorum wykorzystał dwie kontry z rzędu (9:4). Polacy nie zamierzali łatwo się poddać i odrobili część strat przy zagrywce Kantora (8:9). Nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, bowiem Norwedzy ponownie odskoczyli za sprawą bloków Mola (13:9). Seria kolejnych skutecznych zagrań tego siatkarza pozwoliła Norwegom powiększyć przewagę, której już nie oddali, wygrywając 21:14.

W decydującym secie dwa proste błędy Polaków dały przewagę ich rywalom (5:3). Od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt, co sprzyjało Norwegom w utrzymywaniu dystansu (9:7). Dopiero blok Kantora na Sorumie pozwolił siatkarzom z Polski wyrównać (9:9), jednak chwilę później tym samym dwukrotnie odpowiedział Mol i ponownie z przodu był duet Mol/Sorum (12:9). W końcówce Kantor zatrzymał jeszcze Soruma, ale ten już w kolejnej akcji przypieczętował zwycięstwo mocnym atakiem (15:13).

Mol/Sorum [NOR] – Kantor/Łosiak [POL] 2:1
(22:24, 21:14, 15:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę