Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale, Rudol i Szałankiewicz odpadli

WT Cancun II: Kantor i Łosiak w ćwierćfinale, Rudol i Szałankiewicz odpadli

fot. FIVB

Turniej z cyklu World Tour w Cancun wkracza w decydującą fazę. Do ćwierćfinału awansowała już para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak po pokonaniu brazylijskiego duetu George/Andre. Mecz ćwierćfinałowy zagrają w niedzielę o 16:00. Wyższość rywali musieli uznać Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, lepsza okazała się para Boermans/de Groot z Holandii.

 Początek meczu Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka z Brazylijczykami był wyrównany do mniej więcej stanu 5:3 dla Polaków.  Potem Polacy zapunktowali serią, górowali w każdym elemencie i prowadzili już 10:3. W pewnym momencie Canarinhos poderwali się do walki  i zbliżyli na dwa oczka (10:12). Kantor i Łosiak kontrolowali jednak wydarzenia w tej części meczu i po chwili było już 16:12.  Rywale wprawdzie jeszcze starali się odrabiać straty (15:16), ale do końca seta zdobyli już potem tylko dwa punkty.

Drugą partię Kantor i Łosiak rozpoczęli od prowadzenia 2:0 i nie zwalniali tempa. Byli zespołem lepszym pod każdym względem i wkrótce było już 7:3. George i Andre nie rezygnowali jednak i  wyrównali na 14:14. Do końca seta trwała już walka punkt za punkt, a ostatecznie po grze na przewagi lepsi okazali się Polacy i o półfinał zagrają z parą Mol/Sorum.

Kantor/Łosiak [POL] – George/ Andre [BRA] 2:0
(21:17, 22:20)


Sztuka awansu nie udała się parze Rudol/Szałankiewicz, która mierzyła się z duetem z Holandii.  W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Potem Boermans i de Groot odskoczyli na 15:11. Do stanu 18:14 dystans utrzymywał się na poziomie czterech punktów. Trzy ostatnie akcje seta wygrali Holendrzy i ostatecznie zakończył się on wynikiem 21:14.

Dobrze dla Polaków rozpoczął się set drugi (5:2, 7:3). Rywale jednak sukcesywnie zaczęli odrabiać straty, zagrali bardziej agresywnie w każdym elemencie. W efekcie wyrównali na 15:15. Rozgorzałą siatkarska wojna, walka toczyła się punkt za punkt i po długiej walce na przewagi lepsi w secie i tym samym meczu okazali się Holendrzy.

Rudol/Szałankiewicz [POL] – Boermans/de Groot [NED] 0:2
(14:21, 24:26)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę