Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Dwie polskie pary w drugiej rundzie kwalifikacji

WT Cancun II: Dwie polskie pary w drugiej rundzie kwalifikacji

fot. FIVB

Trzy polskie pary wystartowały w kwalifikacjach do drugiego turnieju głównego World Tour w Cancun. Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk przegrali swój mecz z Estończykami i zakończyli już udział w zawodach. Do II rundy kwalifikacji awansowali Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy w nocy polskiego czasu powalczą o awans do fazy grupowej. W turnieju głównym bez kwalifikacji są już Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

W sumie cztery męskie pary z Polski widniały na liście startowej w drugim turnieju World Tour w meksykańskim Cancun. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl start w turnieju głównym mieli zapewniony z piątego miejsca, pozostałe trzy pary muszą przebijać się przez kwalifikacje.Jako pierwsi na boisko wybiegli Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk, a ich rywalami byli Estończycy Kusti Nõlvak i Mart Tiisaar. Niestety, już od początku meczu zarysowała się przewaga rywali biało-czerwonych, którzy szybko objęli prowadzenie. Mimo starań naszych zawodników nie byli oni w stanie dogonić przeciwników i przegrali pierwszego seta dość wyraźnie do 15. Podobnie było w drugiej partii. Polacy popełniali sporo błędów, które Estończycy bezlitośnie wykorzystywali. W konsekwencji Nõlvak i Tiisaar ponownie wygrali do 15 i całe spotkanie 2:0 i to oni awansowali do II rundy kwalifikacji. Polska para zakończyła już swój udział w turnieju.

Dużo lepiej poszło Maciejowi Rudolowi i Jakubowi Szałankiewiczowi. Polacy zmierzyli się z amerykańską parą William Kolinske/Miles Evans. Biało-czerwoni od początku narzucili rywalom swój styl gry i dzięki temu odskoczyli im na kilka punktów. W końcówce przypieczętowali swoją przewagę wygrywając pierwszego seta do 15. W drugim walka była o wiele bardziej wyrównana, a Amerykanie nie chcieli łatwo oddać pola. W końcówce więcej sił i zimnej krwi zachowali Rudol i Szałankiewicz i po wygranej do 19 zapewnili sobie awans do kolejnej rundy. Dziś w nocy czasu polskiego powalczą z rosyjską parą Kuwiczka/Kislycyn o awans do turnieju głównego.

Dość egzotycznych rywali w pierwszym meczu trafili Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Nasi siatkarze zmierzyli się z Rubenem Morą Romero i Danym Lopezem Alvarado z Nikaragui. Różnica poziomów między obiema parami była widoczna od początku do końca meczu. Biało-czerwoni przewyższali przeciwników w grze obronnej, ataku, przyjęciu, a przede wszystkim popełniali mniej błędów. Siatkarze z Nikaragui w pierwszym secie zdołali zdobyć zaledwie 7 punktów. W drugim poszło im nieznacznie lepiej, ale również zostali rozgromieni, tym razem do 11. Kantor i Łosiak w II rundzie kwalifikacji o awans do turnieju głównego zmierzą się z argentyńską parą Azaad/Capogrosso.

I runda kwalifikacji:
Kruk/Miszczuk POL – Nõlvak/Tiisaar EST 0:2
(15:21, 15:21)
Kolinske/Evans USA – Rudol/Szałankiewicz POL 0:2
(15:21, 19:21)
Mora/Lopez NCA – Kantor/Łosiak POL 0:2
(7:21, 11:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę