Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Dwie polskie pary już z awansem do 1/8 finału

WT Cancun II: Dwie polskie pary już z awansem do 1/8 finału

fot. FIVB

Bardzo dobrze jak na razie idzie naszym siatkarzom w drugim turnieju World Tour w Cancun. Michał Rudol i Jakub Szałankiewicz pokonali Amerykanów, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak Kanadyjczyków i obie polskie pary wygrały swoje grupy, zapewniając sobie awans do 1/8 finału. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w meczu o pierwsze miejsce musieli uznać wyższość rywali ze Szwajcarii i zagrają baraże o awans do tej fazy rozgrywek.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie C Michał Rudol i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z amerykańską parą Tri Bourne/Trevor Crabb. W pierwszym secie biało-czerwoni wyraźnie zaskoczyli rywali swoimi zagrywkami i dobrą grą obronną, co pozwoliło na wypracowanie przewagi i pewną wygraną 21:15.W drugiej partii inicjatywę przejęli Amerykanie. To oni byli stroną dominującą, a Polacy gonili wynik – niestety bezskutecznie. Przeciwnicy wygrali do 16 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii Rudol i Szałankiewicz wrócili do swojej dobrej i skutecznej gry. Wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca spotkania i wygrali 15:10 i cały mecz 2:1, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie C i awansując bezpośrednio do 1/8 finału turnieju.

Zupełnie nie wyszedł drugi mecz grupowy Michałowi Brylowi i Grzegorzowi Fijałkowi. O wygranie grupy E rywalizowali oni z Adrianem Heidrichem i Mirco Gersonem ze Szwajcarii. Od początku meczu to rywale mieli inicjatywę i budowali swoją przewagę, a nasi siatkarze próbowali odnaleźć swoją grę i gonić wynik. Nie przynosiło to efektu i pierwszego seta Polacy przegrali do 15.

W drugiej partii biało-czerwoni byli jedynie cieniem samych siebie. Ich słabszą dyspozycję Szwajcarzy wykorzystali bezlitośnie, wygrywając wysoko 21:11 i całe spotkanie 2:0. Oznacza to, że Fijałek i Bryl w sobotę wieczorem czasu polskiego zmierzą się w barażu o awans do 1/8 finału, a ich rywalami będzie włoski duet Nicolai/Lupo.

W grupie H w meczu o pierwsze miejsce spotkali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z kanadyjską parą Ben Saxton/Grant O’Gorman. Mecz od początku był bardzo wyrównany i rywale nie chcieli łatwo oddać pola. Co więcej, w końcówce to oni mieli więcej sił i szczęścia i wygrali pierwszego seta 21:19.

Nie podłamało to naszych siatkarzy, którzy od drugiej partii grali coraz lepiej i przejęli inicjatywę na boisku. To Kanadyjczycy musieli gonić, ale biało-czerwoni kontrolowali grę. Łosiak i Kantor wygrali tego seta do 17 i doprowadzili do remisu. W tie-breaku Kanadyjczycy mieli już niewiele do powiedzenia. Nasi siatkarze wygrali bardzo pewnie 15:8 i cały mecz 2:1. Dzięki temu znaleźli się już w 1/8 turnieju w Cancun.

grupa C:
Rudol/Szałankiewicz POL – Bourne, Crabb Tr. USA 2:1
(21:15, 16:21, 15:10)
grupa E:
Fijałek/Bryl POL – Heidrich/Gerson SUI 0:2
(15:21, 11:21)
grupa H:
Kantor/Łosiak POL – Saxton/O’Gorman CAN 2:1
(19:21, 21:17, 15:8)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę