Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Dwie polskie pary już z awansem do 1/8 finału

WT Cancun II: Dwie polskie pary już z awansem do 1/8 finału

Bardzo dobrze jak na razie idzie naszym siatkarzom w drugim turnieju World Tour w Cancun. Michał Rudol i Jakub Szałankiewicz pokonali Amerykanów, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak Kanadyjczyków i obie polskie pary wygrały swoje grupy, zapewniając sobie awans do 1/8 finału. Michał Bryl i Grzegorz Fijałek w meczu o pierwsze miejsce musieli uznać wyższość rywali ze Szwajcarii i zagrają baraże o awans do tej fazy rozgrywek.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie C Michał Rudol i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z amerykańską parą Tri Bourne/Trevor Crabb. W pierwszym secie biało-czerwoni wyraźnie zaskoczyli rywali swoimi zagrywkami i dobrą grą obronną, co pozwoliło na wypracowanie przewagi i pewną wygraną 21:15.

W drugiej partii inicjatywę przejęli Amerykanie. To oni byli stroną dominującą, a Polacy gonili wynik – niestety bezskutecznie. Przeciwnicy wygrali do 16 i doprowadzili do tie-breaka. W decydującej partii Rudol i Szałankiewicz wrócili do swojej dobrej i skutecznej gry. Wypracowali sobie przewagę, której nie oddali do końca spotkania i wygrali 15:10 i cały mecz 2:1, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie C i awansując bezpośrednio do 1/8 finału turnieju.

Zupełnie nie wyszedł drugi mecz grupowy Michałowi Brylowi i Grzegorzowi Fijałkowi. O wygranie grupy E rywalizowali oni z Adrianem Heidrichem i Mirco Gersonem ze Szwajcarii. Od początku meczu to rywale mieli inicjatywę i budowali swoją przewagę, a nasi siatkarze próbowali odnaleźć swoją grę i gonić wynik. Nie przynosiło to efektu i pierwszego seta Polacy przegrali do 15.

W drugiej partii biało-czerwoni byli jedynie cieniem samych siebie. Ich słabszą dyspozycję Szwajcarzy wykorzystali bezlitośnie, wygrywając wysoko 21:11 i całe spotkanie 2:0. Oznacza to, że Fijałek i Bryl w sobotę wieczorem czasu polskiego zmierzą się w barażu o awans do 1/8 finału, a ich rywalami będzie włoski duet Nicolai/Lupo.

W grupie H w meczu o pierwsze miejsce spotkali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak z kanadyjską parą Ben Saxton/Grant O’Gorman. Mecz od początku był bardzo wyrównany i rywale nie chcieli łatwo oddać pola. Co więcej, w końcówce to oni mieli więcej sił i szczęścia i wygrali pierwszego seta 21:19.

Nie podłamało to naszych siatkarzy, którzy od drugiej partii grali coraz lepiej i przejęli inicjatywę na boisku. To Kanadyjczycy musieli gonić, ale biało-czerwoni kontrolowali grę. Łosiak i Kantor wygrali tego seta do 17 i doprowadzili do remisu. W tie-breaku Kanadyjczycy mieli już niewiele do powiedzenia. Nasi siatkarze wygrali bardzo pewnie 15:8 i cały mecz 2:1. Dzięki temu znaleźli się już w 1/8 turnieju w Cancun.