Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Będą trzy polskie pary w turnieju głównym mężczyzn

WT Cancun II: Będą trzy polskie pary w turnieju głównym mężczyzn

fot. FIVB

Zarówno Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, jak i Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swoje drugie spotkania w kwalifikacjach i zagrają w turnieju głównym World Tour w meksykańskim Cancun. Tam już czekają Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Kntor i Łosiak po tie-breaku pokonali parę z Argentyny, Szałankiewicz i Rudol również w trzech setach rozprawili się z rywalami z Rosji.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w II rundzie kwalifikacji do drugiego turnieju głównego World Tour w Cancun zmierzyli się z Daniiłem Kawiczką i Antonem Kislycynem z Rosji. Pierwszy set tego spotkania był dość wyrównany i zacięty. Niestety w końcówce rywale odskoczyli naszym siatkarzom i wygrali 21:18.Nie zraziło to biało-czerwonych, którzy bardzo dobrze rozpoczęli kolejną partię. Szybko wypracowali sobie przewagę, którą jeszcze w końcówce powiększyli. Nasi reprezentanci wygrali tę partię 21:15 i wyrównali stan spotkania. W tie-breaku Polacy kontynuowali swoją dobrą grę, coraz częściej zmuszając rywali do popełniania błędów. Ostatecznie wygrali 15:7 i całe spotkanie 2:1 i to Właśnie Rudol i Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym.

Rywalami Piotr Kantora i Bartosza Łosiaka w bezpośredniej walce o awans do fazy grupowej turnieju głównego byli Argentyńczycy Nicolas Capogrosso i Julian Azaad. Nasi siatkarze rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze, przez całą pierwszą partię kontrolowali wydarzenia na boisku, mając sporą przewagę. W konsekwencji pokonali rywali do 13 i wydawało się, że za chwilę zakończą to spotkanie.

W drugim secie jednak Argentyńczycy postawili poprzeczkę wyżej. Biało-czerwoni częściej popełniali błędy, jednak wyrównana walka trwała niemal do końca. Ostatnie piłki należały jednak do Azaada i Capogrosso, którzy wygrywając 21:19 doprowadzili do tie-breaka. W nim Polacy nie dali się już zaskoczyć. Pewnie wygrywając 15:11 i 2:1 w całym meczu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zapewnili sobie awans do turnieju głównego.

II runda kwalifikacji:
Rudol/Szałankiewicz POL – Kuwiczka/Kislycyn RUS 2:1
(18:21, 21:15, 15:7)
Azaad/Capogrosso ARG – Kantor/Łosiak POL 1:2
(13:21, 21:19, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę