Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun II: Będą trzy polskie pary w turnieju głównym mężczyzn

WT Cancun II: Będą trzy polskie pary w turnieju głównym mężczyzn

Zarówno Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, jak i Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swoje drugie spotkania w kwalifikacjach i zagrają w turnieju głównym World Tour w meksykańskim Cancun. Tam już czekają Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Kntor i Łosiak po tie-breaku pokonali parę z Argentyny, Szałankiewicz i Rudol również w trzech setach rozprawili się z rywalami z Rosji.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w II rundzie kwalifikacji do drugiego turnieju głównego World Tour w Cancun zmierzyli się z Daniiłem Kawiczką i Antonem Kislycynem z Rosji. Pierwszy set tego spotkania był dość wyrównany i zacięty. Niestety w końcówce rywale odskoczyli naszym siatkarzom i wygrali 21:18.

Nie zraziło to biało-czerwonych, którzy bardzo dobrze rozpoczęli kolejną partię. Szybko wypracowali sobie przewagę, którą jeszcze w końcówce powiększyli. Nasi reprezentanci wygrali tę partię 21:15 i wyrównali stan spotkania. W tie-breaku Polacy kontynuowali swoją dobrą grę, coraz częściej zmuszając rywali do popełniania błędów. Ostatecznie wygrali 15:7 i całe spotkanie 2:1 i to Właśnie Rudol i Szałankiewicz zagrają w turnieju głównym.

Rywalami Piotr Kantora i Bartosza Łosiaka w bezpośredniej walce o awans do fazy grupowej turnieju głównego byli Argentyńczycy Nicolas Capogrosso i Julian Azaad. Nasi siatkarze rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze, przez całą pierwszą partię kontrolowali wydarzenia na boisku, mając sporą przewagę. W konsekwencji pokonali rywali do 13 i wydawało się, że za chwilę zakończą to spotkanie.

W drugim secie jednak Argentyńczycy postawili poprzeczkę wyżej. Biało-czerwoni częściej popełniali błędy, jednak wyrównana walka trwała niemal do końca. Ostatnie piłki należały jednak do Azaada i Capogrosso, którzy wygrywając 21:19 doprowadzili do tie-breaka. W nim Polacy nie dali się już zaskoczyć. Pewnie wygrywając 15:11 i 2:1 w całym meczu Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zapewnili sobie awans do turnieju głównego.