Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Polki wciąż w grze

WT Baden: Polki wciąż w grze

Ważne zwycięstwo w fazie grupowej turnieju World Tour odbywającego się w Baden odniosły Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa. Polki, po wcześniejszej porażce, w drugim piątkowym meczu w trzech setach pokonały austriacki duet Friedl/Pfeffer, dzięki czemu będą grały dalej.

Katarzyna Kociołek i Agata Ceynowa udanie przebrnęły przez kwalifikacje do turnieju głównego World Tour w Baden, ale zmagania w fazie grupowej zaczęły od porażki z czeskim duetem. Ich kolejnymi rywalkami były Austriaczki – Franziska Friedl i Eva Pfeffer, a wynik tego pojedynku miał zadecydować o dalszym losie biało-czerwonych. Dlatego Kociołek i Ceynowa przystąpiły do pojedynku bardzo zmotywowane.

Od początku meczu starały się przejąć inicjatywę na boisku, co im się udało, bo w miarę upływu czasu zaczęły zyskiwać przewagę nad rywalkami. Austriaczki częściej się gubiły, popełniały więcej błędów, przez co nie potrafiły odrobić strat. Ostatecznie premierowa odsłona padła łupem Polek 21:16.

W drugim secie jednak nie poszły za ciosem. Dały rozwinąć skrzydła przeciwniczkom, a te z akcji na akcję zyskiwały wiatr w żagle. Mimo że momentami toczyła się wyrównana walka, to coraz częściej do głosu zaczęły dochodzić Austriaczki. Biało-czerwone zaczęły się gubić, a w końcówce nie znalazły recepty na odwrócenie losów tej części spotkania. Porażka 17:21 zmobilizowała je jednak do gry, a od początku tie-breaka zaczęły wywierać presję na rywalkach. Przyniosło to efekt, bowiem Austriaczki pękły, a Polki z każdą kolejną rozegraną akcją były coraz bliżej wygranej. W końcówce dyktowały warunki gry, a wygrana 15:7 dała im pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej i zapewniła dalszą walkę w turnieju.