Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Obie męskie pary z Polski odpadły z turnieju

WT Baden: Obie męskie pary z Polski odpadły z turnieju

Zarówno Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk jak i Maciej Rudol i Miłosz Kruk przegrali swoje drugie mecze w fazie grupowej turnieju World Tour w Baden. To oznacza, że obie polskie pary zajęły czwarte miejsca w swoich grupach i pożegnały się już z austriackim turniejem zajmując miejsca 13-16.

Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk w meczu o pozostanie w turnieju zmierzyli się z austriacką parą Alexander Huber/Christoph Dressler. Pierwszy set spotkania był dosyć wyrównany, ostatecznie jednak lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali go do 17, obejmując prowadzenie w meczu.

W drugiej partii Polacy byli już całkowicie bezradni. Austriacy szybko odskoczyli na kilka punktów, a potem cały czas powiększali swoją przewagę, wykorzystując błędy biało-czerwonych. Ostatecznie Bryl i Miszczuk przegrali wysoko do 10 i całe spotkanie 0:2, żegnając się z turniejem.

W grupie D Maciej Rudol i Miłosz Kruk walczyli o awans do fazy pucharowej z włoskim duetem Jakob Windisch/Samuele Cottafava. Pierwsza zacięta partia rozstrzygnęła się w emocjonującej końcówce, którą nieznacznie wygrali nasi siatkarze (21:19). Niestety Polacy nie poszli za ciosem i w drugim secie znów po zaciętej walce górą byli Włosi, którzy wygrali do 18.

O awansie i dalszej grze w turnieju decydował więc tie-break. Biało-czerwoni walczyli do końca, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Włosi wygrali 15:12 i to oni od soboty będą walczyć o jak najwyższe miejsca. Rudol i Kruk podobnie jak ich koledzy pożegnali się już z turniejem, zajmując czwarte miejsce w grupie.