Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Ceynowa i Kociołek rozpoczęły od porażki

WT Baden: Ceynowa i Kociołek rozpoczęły od porażki

Agata Ceynowa i Katarzyna Kociołek po wczorajszych udanych kwalifikacjach dziś rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym World Tour w Baden. W pierwszym meczu grupy A zmierzyły się z mocną czeską parą Kvapilova/Kubickova. Rywalki okazały się dużo lepsze od naszych siatkarek i pewnie wygrały w dwóch szybkich setach. Dla biało-czerwonych oznacza to, że w kolejnym dzisiejszym meczu walczyć będą o trzecie miejsce w grupie i pozostanie w turnieju.

Czeszki Michala Kvapilová i Michaela Kubickova był pierwszymi grupowymi rywalkami Agaty Ceynowy i Katarzyny Kociołek w turnieju głównym World Tour w austriackim Baden. Wczoraj Polki pomyślnie przeszły przez kwalifikacje i trafiły do grupy A.

Mecz nie zaczął się dobrze dla biało-czerwonych, które popełniały wiele błędów i dały się zdominować na siatce. Przewaga Czeszek rosła w bardzo szybkim tempie i już w połowie seta było widać, że nasze siatkarki nie dadzą rady dogonić przeciwniczek. Kvapilová i Kubickova nie zwalniały i wygrały tę partię wysoko do 9.

W drugim secie Ceynowa i Kociołek zagrały nieco lepiej, wciąż jednak sporo im brakowało do rywalek. Czeszki znów wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą spokojnie dowiozły do końca. Polki zdobyły wprawdzie więcej punktów niż w pierwszym secie, to jednak było wciąż za mało, by zagrozić rywalkom. Michala Kvapilová i Michaela Kubickova wygrały 21:15 i całe spotkanie 2:0 i dziś zagrają o pierwsze miejsce w grupie. Przed naszymi zawodniczkami mecz o trzecie miejsce, który zadecyduje również o awansie do fazy pucharowej turnieju.