Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Apeldoorn: Zdybek i Lewandowski zwycięzcami turnieju

WT Apeldoorn: Zdybek i Lewandowski zwycięzcami turnieju

fot. pzps.pl

Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski zajęli pierwsze miejsce na jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Apeldoorn. W finale stoczyli oni zacięty, ciężki bój z Holendrami Rubenem Penningą i Matthew Immersem. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 2:1. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Argentyńczycy Tomas Capogrosso/Bautista Amieva.

Rozstawieni z piętnastką Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski po wygraniu grupy B z dwoma zwycięstwami 2:0 pewnie awansowali do ćwierćfinału. Podobnie jak w zmaganiach w fazie grupowej, również przez fazę pucharową przeszli dość szybko i zarówno w ćwierćfinał, jak i półfinał wygrali w dwóch setach. Ciężkie zadanie czekało ich dopiero w finale.W meczu o pierwsze miejsce Polacy mierzyli się z rozstawionymi z jedynką Holendrami Rubenem Penningą i Matthew Immersem. Premierowa odsłona była niezwykle zacięta, chociaż od początku inicjatywa była po stronie Polaków. Siatkarze z Królestwa Niderlandów w końcówce doprowadzili do wyrównania, jednak ostatecznie minimalnie lepsi okazali się biało-czerwoni. Drugiego seta ponownie lepiej otworzyła para Zdybek/Lewandowski, ale od połowy partii zdominowali ich Holendrzy, którzy wygrali do 16 i doprowadzili do tie-breaka. W nim walka początkowo była wyrównana, później inicjatywę przejęli Immers/Penninga, jednak Polacy w końcówce doprowadzili do wyrównania, po czym triumfowali 15:12, zdobywając tym samym złoty medal. Brąz wywalczyli Argentyńczycy Tomas Capogrosso/Bautista Amieva, którzy w półfinale ulegli biało-czerwonym. W meczu o trzecie miejsce pokonali Niemców Lui Wusta i Robina Sowę 2:0.

Immers/Penninga NED [1] – Zdybek/Lewandowski POL [15] 1:2
(19:21, 21:16, 12:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę