Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Apeldoorn: Zdybek i Lewandowski zwycięzcami turnieju

WT Apeldoorn: Zdybek i Lewandowski zwycięzcami turnieju

Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski zajęli pierwsze miejsce na jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Apeldoorn. W finale stoczyli oni zacięty, ciężki bój z Holendrami Rubenem Penningą i Matthew Immersem. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 2:1. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Argentyńczycy Tomas Capogrosso/Bautista Amieva.

Rozstawieni z piętnastką Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski po wygraniu grupy B z dwoma zwycięstwami 2:0 pewnie awansowali do ćwierćfinału. Podobnie jak w zmaganiach w fazie grupowej, również przez fazę pucharową przeszli dość szybko i zarówno w ćwierćfinał, jak i półfinał wygrali w dwóch setach. Ciężkie zadanie czekało ich dopiero w finale.

W meczu o pierwsze miejsce Polacy mierzyli się z rozstawionymi z jedynką Holendrami Rubenem Penningą i Matthew Immersem. Premierowa odsłona była niezwykle zacięta, chociaż od początku inicjatywa była po stronie Polaków. Siatkarze z Królestwa Niderlandów w końcówce doprowadzili do wyrównania, jednak ostatecznie minimalnie lepsi okazali się biało-czerwoni. Drugiego seta ponownie lepiej otworzyła para Zdybek/Lewandowski, ale od połowy partii zdominowali ich Holendrzy, którzy wygrali do 16 i doprowadzili do tie-breaka. W nim walka początkowo była wyrównana, później inicjatywę przejęli Immers/Penninga, jednak Polacy w końcówce doprowadzili do wyrównania, po czym triumfowali 15:12, zdobywając tym samym złoty medal. Brąz wywalczyli Argentyńczycy Tomas Capogrosso/Bautista Amieva, którzy w półfinale ulegli biało-czerwonym. W meczu o trzecie miejsce pokonali Niemców Lui Wusta i Robina Sowę 2:0.

Immers/Penninga NED [1] – Zdybek/Lewandowski POL [15] 1:2
(19:21, 21:16, 12:15)