Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Apeldoorn: Niemki zamknęły polskim parom drogę do ćwierćfinału

WT Apeldoorn: Niemki zamknęły polskim parom drogę do ćwierćfinału

fot. facebook

Dwie polskie pary żeńskie walczyły w sobotę o awans do ćwierćfinału turnieju World Tour w Apeldoorn. Agata Ceynowa i Julia Kielak przegrały w dwóch setach z niemiecką parą Grüne/Schulz. Z kolei Marta Łodej i Melania Marcinowska walczył z innym niemieckim duetem – Kunst/Schmitt. Polki przegrały tę walkę po tie-breaku i również już pożegnały się z turniejem w Holandii.

Agata Ceynowa i Julia Kielak po wczorajszej porażce i zwycięstwie zajęły trzecie miejsce w swojej grupie w turnieju głównym World Tour w Apeldoorn. W sobotę ich rywalkami o awans do ćwierćfinału były Anna-Lena Grüne i Sarach Schulz z Niemiec.Rywalki od samego początku narzuciły naszym siatkarkom twarde warunki i miały niewielką przewagę. Polki próbowały dogonić rywalki, jednak ta sztuka się nie udało. Pierwszego seta Niemki po niezłej końcówce wygrały 21:17. Również w drugiej partii to Schulz i Grüne miały przewagę. Biało-czerwone walczyły ambitnie, jednak znów musiały uznać wyższość przeciwniczek, tym razem przegrywając do 16 i odpadając z turnieju.

Marta Łodej i Melania Marcinowska awansowały ze swojej grupy z drugiego miejsce i w fazie pucharowej los również przydzielił im parę z Niemiec. Rywalkami Polek o awans do ćwierćfinału były Lea Kunst i Nele Schmitt. Pierwszy set tego spotkania był niezwykle zacięty i wyrównany. Żadna z par nie zdołała odskoczyć przeciwniczkom i wypracować sobie większej przewagi. W końcówce lepsze okazały się biało-czerwone, które wygrywając 22:20 objęły prowadzenie w tym meczu.

Drugi set wyraźnie nie poszedł po myśli naszych siatkarek. Kunst i Schmitt szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi, którą potem jeszcze powiększały. Łodej i Marcinkowska momentami wydawały się bezradne wobec świetnej gry rywalek i przegrały tego seta wysoko do 10. O wyniku meczu i awansie do ćwierćfinału miał więc zadecydować tie-break. W nim mimo ambitnej postawy Polek znów triumfowały siatkarki z Niemiec, które wygrały 15:11 i awansowały dalej.

o awans do ćwierćfinału:
Ceynowa/Kielak POL [3] – Grüne/Schulz GER [1] 0:2
(17:21, 16:21)
Łodej/Marcinowska POL [2] – Kunst/Schmitt GER [16] 1:2
(22:20, 10:21, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę