Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Apeldoorn: Niemki zamknęły polskim parom drogę do ćwierćfinału

WT Apeldoorn: Niemki zamknęły polskim parom drogę do ćwierćfinału

Dwie polskie pary żeńskie walczyły w sobotę o awans do ćwierćfinału turnieju World Tour w Apeldoorn. Agata Ceynowa i Julia Kielak przegrały w dwóch setach z niemiecką parą Grüne/Schulz. Z kolei Marta Łodej i Melania Marcinowska walczył z innym niemieckim duetem – Kunst/Schmitt. Polki przegrały tę walkę po tie-breaku i również już pożegnały się z turniejem w Holandii.

Agata Ceynowa i Julia Kielak po wczorajszej porażce i zwycięstwie zajęły trzecie miejsce w swojej grupie w turnieju głównym World Tour w Apeldoorn. W sobotę ich rywalkami o awans do ćwierćfinału były Anna-Lena Grüne i Sarach Schulz z Niemiec.

Rywalki od samego początku narzuciły naszym siatkarkom twarde warunki i miały niewielką przewagę. Polki próbowały dogonić rywalki, jednak ta sztuka się nie udało. Pierwszego seta Niemki po niezłej końcówce wygrały 21:17. Również w drugiej partii to Schulz i Grüne miały przewagę. Biało-czerwone walczyły ambitnie, jednak znów musiały uznać wyższość przeciwniczek, tym razem przegrywając do 16 i odpadając z turnieju.

Marta Łodej i Melania Marcinowska awansowały ze swojej grupy z drugiego miejsce i w fazie pucharowej los również przydzielił im parę z Niemiec. Rywalkami Polek o awans do ćwierćfinału były Lea Kunst i Nele Schmitt. Pierwszy set tego spotkania był niezwykle zacięty i wyrównany. Żadna z par nie zdołała odskoczyć przeciwniczkom i wypracować sobie większej przewagi. W końcówce lepsze okazały się biało-czerwone, które wygrywając 22:20 objęły prowadzenie w tym meczu.

Drugi set wyraźnie nie poszedł po myśli naszych siatkarek. Kunst i Schmitt szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi, którą potem jeszcze powiększały. Łodej i Marcinkowska momentami wydawały się bezradne wobec świetnej gry rywalek i przegrały tego seta wysoko do 10. O wyniku meczu i awansie do ćwierćfinału miał więc zadecydować tie-break. W nim mimo ambitnej postawy Polek znów triumfowały siatkarki z Niemiec, które wygrały 15:11 i awansowały dalej.