Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Apeldoorn: Tylko jeden polski duet przebrnął kwalifikacje

WT Apeldoorn: Tylko jeden polski duet przebrnął kwalifikacje

Siatkarze plażowi rozpoczęli zmagania w jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Apeldoorn. Dwa polskie duety, które muszą zagrać w kwalifikacjach, by wziąć udział w fazie grupowej, przeszły już przez pierwszą rundę. Duet Michał Korycki/Kamil Radzikowski pewnie pokonali Belgów Louis Laenen/Thibault Goset 2:0, natomiast para Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski po zaciętym starciu triumfowała nad Kanadyjczykami Ivan Reka/Daniel Dearing 2:1. Ostatecznie do turnieju głównego awansowali tylko Zdybek i Lewandowski.

Większych problemów w pierwszej rundzie kwalifikacji nie mieli Michał Korycki oraz Kamil Radzikowski. Polacy mierzyli się z belgijskim duetem Louis Laenen/Thibault Goset i od początku narzucili rywalom swoje warunki gry. Belgowie próbowali walczyć, jednak nie byli w stanie nawiązać z biało-czerwonymi wyrównanej walki i ostatecznie para Korycki/Radzikowski w pierwszej partii triumfowała do 15, a w drugiej do 13.

O wiele cięższą przeprawę mieli Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski, którzy grali z Kanadyjczykami Ivanem RekąDanielem Dearingiem. W pierwszym secie między siatkarzami toczyła się zacięta walka i ostatecznie o wyniku decydowała gra na przewagi, w której minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Kanady. Porażka w premierowej odsłonie mocno zmobilizowała Polaków, którzy zdominowali drugą partię i nie pozostawili rywalom złudzeń, wygrywając do 12. W tie-breaku między duetami ponownie wywiązała się wyrównana walka i po raz kolejny o wygranej decydowała gra na przewagi. Zdybek i Lewandowski wyciągnęli jednak wnioski z pierwszego seta i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, awansując tym samym do drugiej rundy kwalifikacji.

Korycki/Radzikowski [POL] – Laenen/Goset [BEL] 2:0
(21:15, 21:13)

Reka/Dearing [CAN] – Zdybek/Lewandowski [POL] 1:2
(23:21, 12:21, 14:16)

Po południu oba duety rozegrały mecze drugiej rundy. Zdybek i Lewandowski zmierzyli się z holenderską parą Ooijman/Versteegen i już od początku narzucili swój styl gry nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł Holendrom i pewnie wygrała premierowego seta. Druga partia miała podobny przebieg, toczyła się pod dyktando Polaków, którzy mogli się cieszyć z awansu do turnieju głównego.

Mniej szczęścia miała para Michał Korycki oraz Kamil Radzikowski., którzy o awans do głównej drabinki walczyli z reprezentantami Izraela Faiga/Hadar. W pierwszym secie Polacy dotrzymywali  kroków rywalom, ale ci w pewnej chwili nieco odskoczyli i objęli prowadzenie w meczu. W drugiej części meczu dominacja rywali nie podlegała już dyskusji.

Ooijman/Versteegen NED [16] – Zdybek/Lewandowski POL [8] 0:2
(14:21, 15:21)

Faiga/Hadar ISR [3] – Korycki/Radzikowski POL [11] 2:0
(21:18, 21:12)

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.