Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Apeldoorn: Tylko jeden polski duet przebrnął kwalifikacje

WT Apeldoorn: Tylko jeden polski duet przebrnął kwalifikacje

Siatkarze plażowi rozpoczęli zmagania w jednogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour w Apeldoorn. Dwa polskie duety, które muszą zagrać w kwalifikacjach, by wziąć udział w fazie grupowej, przeszły już przez pierwszą rundę. Duet Michał Korycki/Kamil Radzikowski pewnie pokonali Belgów Louis Laenen/Thibault Goset 2:0, natomiast para Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski po zaciętym starciu triumfowała nad Kanadyjczykami Ivan Reka/Daniel Dearing 2:1. Ostatecznie do turnieju głównego awansowali tylko Zdybek i Lewandowski.

Większych problemów w pierwszej rundzie kwalifikacji nie mieli Michał Korycki oraz Kamil Radzikowski. Polacy mierzyli się z belgijskim duetem Louis Laenen/Thibault Goset i od początku narzucili rywalom swoje warunki gry. Belgowie próbowali walczyć, jednak nie byli w stanie nawiązać z biało-czerwonymi wyrównanej walki i ostatecznie para Korycki/Radzikowski w pierwszej partii triumfowała do 15, a w drugiej do 13.

O wiele cięższą przeprawę mieli Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski, którzy grali z Kanadyjczykami Ivanem RekąDanielem Dearingiem. W pierwszym secie między siatkarzami toczyła się zacięta walka i ostatecznie o wyniku decydowała gra na przewagi, w której minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Kanady. Porażka w premierowej odsłonie mocno zmobilizowała Polaków, którzy zdominowali drugą partię i nie pozostawili rywalom złudzeń, wygrywając do 12. W tie-breaku między duetami ponownie wywiązała się wyrównana walka i po raz kolejny o wygranej decydowała gra na przewagi. Zdybek i Lewandowski wyciągnęli jednak wnioski z pierwszego seta i zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, awansując tym samym do drugiej rundy kwalifikacji.

Korycki/Radzikowski [POL] – Laenen/Goset [BEL] 2:0
(21:15, 21:13)

Reka/Dearing [CAN] – Zdybek/Lewandowski [POL] 1:2
(23:21, 12:21, 14:16)

Po południu oba duety rozegrały mecze drugiej rundy. Zdybek i Lewandowski zmierzyli się z holenderską parą Ooijman/Versteegen i już od początku narzucili swój styl gry nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł Holendrom i pewnie wygrała premierowego seta. Druga partia miała podobny przebieg, toczyła się pod dyktando Polaków, którzy mogli się cieszyć z awansu do turnieju głównego.

Mniej szczęścia miała para Michał Korycki oraz Kamil Radzikowski., którzy o awans do głównej drabinki walczyli z reprezentantami Izraela Faiga/Hadar. W pierwszym secie Polacy dotrzymywali  kroków rywalom, ale ci w pewnej chwili nieco odskoczyli i objęli prowadzenie w meczu. W drugiej części meczu dominacja rywali nie podlegała już dyskusji.

Ooijman/Versteegen NED [16] – Zdybek/Lewandowski POL [8] 0:2
(14:21, 15:21)

Faiga/Hadar ISR [3] – Korycki/Radzikowski POL [11] 2:0
(21:18, 21:12)