Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wrocławska Gwardia otwiera się na siatkówkę plażową

Wrocławska Gwardia otwiera się na siatkówkę plażową

fot. FIVB

Były siatkarz i kapitan Gwardii Stanisław Szymankiewicz dołącza do wrocławskiego pomysłu na męską siatkówkę. GWR Beach Volley to „plażówka”, która ma być zupełnie nowym rozwiązaniem. Współgrając – a nie konkurując – z siatkówką halową.

Szymankiewicz zadebiutował w Gwardii jeszcze w czasach drugoligowych, przeszło siedem lat temu. Co ciekawe, był przyjmującym, sprawdzanym w duecie m.in. z… aktualnie będącym w drużynie pierwszoligowców Łukaszem Lubaczewskim. Był to sezon 2013/14.– Jestem zadowolony, że znalazłem swoje miejsce w Gwardii, tej nowej, która mocno różni się od tej wcześniejszej. Choć fakt faktem, w tej poprzedniej, miałem przyjemność grać, fajnie wspominam tamten czas. Od strony sportowej i organizacyjnej wyglądało to zupełnie inaczej, ale cieszę się, że mogę na te obecne realia, spoglądać z pewnej perspektywy. Z Łukaszem Tobysem znamy się właśnie z dawnych, halowych czasów, grając w jednym zespole Gwardii na drugoligowym poziomie. Siatkówka plażowa zawsze trzymała się blisko nas. O podpięciu tego pod Gwardię rozmawialiśmy właściwie od ubiegłego roku. Ideą było stworzenie profesjonalnych warunków dla zawodników z Wrocławia, którzy grają w plażówkę – przyznaje Szymankiewicz. Od słowa do słowa szybko okazało się, że były siatkarz Gwardii może sprawdzić się nie tylko w części odpowiedzialnej za siatkówkę plażową, ale również wesprzeć działania Gwardia Wrocław Academy.

– To jest nieodzowna część funkcjonowania dla klubu, który na poważnie myśli o budowaniu czy odbudowie, jak to jest w przypadku Wrocławia, solidnego ośrodka siatkarskiego. Nie ma co ukrywać, w poprzednich latach ci najzdolniejsi często wyjeżdżali z Gwardii. Grupy młodzieżowe na tym cierpiały, powodów było wiele, nie tylko organizacyjnych. Jeśli jednak teraz myślimy o perspektywie awansu do PlusLigi i zadomowieniu się w niej na lata, a nie na szybki, jednoroczny strzał, to Gwardia Wrocław Academy jest niezbędnym elementem tej układanki. Chcemy dać realną możliwość rozwoju i dotarcia do czubka tej piramidy szkoleniowej, na szczycie której jest gra w seniorskiej drużynie – dodaje Szymankiewicz.

GWR Beach Volley ma w swoim zamyśle zrzeszać plażowiczów, którzy regularnie mają okazje prezentować swoje umiejętności na turniejach, zarówno w województwie, jak i na ogólnopolskim terenie. Dodatkowo to też miejsce, w którym realizować się będą siatkarze grup GWR Academy. Szymankiewicz będzie łączył funkcję dyrektora operacyjnego GWR Beach Volley oraz działania Akademii, w takim samym zakresie. Będąc również organizacyjnym spoiwem, wspierającym funkcjonowanie gwardyjskich grup młodzieżowych.

– Uważam, że pasję do siatkówki nie należy dzielić na halową i plażową, tylko te dwie dyscypliny mogą ze sobą jak najbardziej współgrać. Plażówka to wspaniałe przygotowanie w okresie między sezonami pod dachem. Gra na piasku bardzo rozwija technicznie, kondycyjne, koordynacyjnie. Dlatego tak ważne jest, żeby to łączyć – kwituje Szymankiewicz.

– Pomysł na rolę Staszka w Gwardii faktycznie narodził się w trakcie naszych rozmów, gdzie często pojawiały się tematy związane z siatkówką plażową. Wielokrotnie graliśmy w różnych turniejach tego typu i wiemy, jakie są bolączki tego środowiska. Dojrzewaliśmy do takich decyzji, chcąc odpowiednio się przygotować. Chcemy poprzez GWR Beach Volley pokazać coś, czego w Polsce jeszcze nie było. Rola w GWR Academy to też wsparcie tego coraz mocniej rozrastającego się przedsięwzięcia. Nie ma co ukrywać, każda para rąk się przyda i liczę, że były Gwardzista też będzie dobrze akcentował to, że otaczamy się sprawdzonymi ludźmi. Chcącymi dla siatkówki we Wrocławiu jak najlepiej. To dla mnie podstawowy wyznacznik – mówi prezes eWinner Gwardii Wrocław Łukasz Tobys.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę