Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

World Tour w siatkówce plażowej powraca

fot. FIVB

Sport wyczynowy powoli wraca do działania, więc Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) potwierdziła szereg jedno- i dwugwiazdkowych wydarzeń World Volleyball Beach Tour na końcówkę tegorocznego lata.

Decyzja została podjęta po ścisłych konsultacjach z odpowiednimi lokalnymi organizatorami imprez i organami zdrowia publicznego, a turnieje w Lubljanie (Słowenia), Montpellier (Francja), Kłajpedzie (Litwa) i Larnace (Cypr) zostaną przeprowadzone z rygorystycznymi środkami zdrowotnymi, z zastrzeżeniem że sytuacja związana z pandemią nie zmieni się na gorsze.W związku z tym międzynarodowa siatkówka plażowa powróci pod koniec lipca w stolicy Słowenii, Lublanie, z jednogwiazdkowym turniejem, który odbędzie się w dniach od 30 lipca do 2 sierpnia. Wcześniej CEV opublikował również odpowiednie regulaminy wydarzenia i otworzył rejestrację dla drużyn.

Wydarzenia w Kłajpedzie i Montpellier odbędą się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pod koniec sierpnia. 1-gwiazdkowy turniej mężczyzn w Montpellier potrwa od 25 do 29 sierpnia, a Kłajpeda przeprowadzi pierwsze w historii wydarzenie z cyklu World Tour na Litwie  27 do 30 sierpnia w ramach długo oczekiwanej 2-gwiazdkowej imprezy dla kobiet.

Ponadto w Larnace odbędą się ostatnie zmagania, obecnie zaplanowane na lato 2020 r., W dniach 18–20 września rozegrane zostaną zawody pierwotnie planowane na lipiec 2020. Będzie to dwugwiazdkowy turniej żeński.

Cały czas kontynuowane będą analizy w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa i ograniczeń w podróżach międzynarodowych. Ponadto wszystkie powyższe wydarzenia będą odbywać się według ścisłych wytycznych dotyczących protokołów medycznych i dystansu społecznego, aby zapewnić, że wznowienie World Tour odbędzie się w bezpiecznym środowisku, co jest najwyższym priorytetem dla wszystkich zaangażowanych stron.

Tymczasem organizatorzy wydarzeń, które miały się odbyć w Ios (Grecja), Bettystown (Irlandia), Vaduz (Liechtenstein) i Sønderborg (Dania) ogłosili odwołanie tych turniejów z powodu trwających ograniczeń w swoich krajach uniemożliwiających odbywanie się wydarzeń sportowych.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved