Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wojtasik i Kociołek towarzysko wygrały z mistrzyniami Europy

Wojtasik i Kociołek towarzysko wygrały z mistrzyniami Europy

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek pokonały w Rydze Tinę Graudiną i Anastasiję Kravcenokę (Łotwa) w towarzyskim meczu. W ubiegłorocznym finale mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Moskwie Graudina i Kravcenoka wygrały 2:0 (22:20, 21:19).

Polska para została zaproszona na Łotwę na serię treningów i rozegranie meczu. – Wyjazd był bardzo potrzebny. Nasza para sprawdziła się w warunkach meczowych. Zobaczyliśmy efekty pracy jaką wykonaliśmy przed i w trakcie pandemii. Wnioski są optymistyczne – powiedział trener wicemistrzyń Europy, Damian Wojtasik.

W pierwszym secie gra długo była wyrównana. Pod koniec tej partii duet łotewski uzyskał przewagę 20:17, ale Polki wyrównały. Ostatnie jednak słowo należało do gospodyń. W kolejnych fragmentach gry przewaga była po polskiej stronie. Wicemistrzynie Europy w drugim secie prowadziły już 13:8. Na początku tie-breaka uzyskały wyraźną przewagę i następnie spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń. – W pierwszym secie nasze zawodniczki nie mogły wstrzelić się zagrywką. Jakość obrony i przyjęcia była dobra. Od drugiej partii Polki poprawiły serwis i zasłużenie wygrały – powiedział Damian Wojtasik.

Czwartkowy wieczór siatkówki plażowej w Rydze był uhonorowaniem sponsorów Łotewskiej Federacji. W spotkaniu mężczyzn znany duet Plavins/Tocs pokonał 2:0 parę z Estonii.

W lipcu Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) poinformowała, że tegoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej odbędą się od 16 do 20 września w Jurmali. Czempionat miał być rozegrany w Eindhoven, ale Holendrzy wycofali się z organizacji. Na bałtyckiej plaży Majori wystąpią 32 pary kobiece i 32 męskie. Stawką mistrzostw będą nagrody o łącznej puli 100 tys. euro, a także punkty do kwalifikacji olimpijskich, które polskiej parze są bardzo potrzebne. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek walczą o awans do przyszłorocznych igrzysk w Tokio. Jurmala po raz drugi zorganizuje mistrzostwa Europy. Pierwsze odbyły się w 2017 roku. Wicemistrzynie Europy pod koniec lipca zagrają w Toruniu w turnieju Plaża Gotyku. Następnie będą trenować w Szczyrku razem z mistrzyniami Europy i parami czeskimi.

źródło: pzps.pl