Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Żaliński: Liczy się tylko tu i teraz

Wojciech Żaliński: Liczy się tylko tu i teraz

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę historyczny moment dla polskiej, klubowej siatkówki, w Turynie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel zmierzą się w finale Ligi Mistrzów. – Świadczy to o tym, że nasza  liga stoi na bardzo dobrym poziomie – przyznał prezes ZAKSY Piotr Szpaczek. ZAKSA powalczy o trzecie zwycięstwo w LM z rzędu. – W sporcie liczy się tylko tu i teraz, nikt z nas nie wspomina finału sprzed roku, czy dwóch lat, tak samo, jak nie wspominamy już finału Plusligi z Jastrzębskim Węglem – dodał Wojciech Żaliński. 

– My w finale Ligi Mistrzów jesteśmy już po raz trzeci i ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny możemy zawalczyć o to trofeum. Marzymy o ty, żeby się odegrać za finał PlusLigi i głęboko wierzymy w to, że zagramy dobry mecz i to my wyjdziemy z tego starcia zwycięsko. Ta drużyna jest na tyle doświadczona, że za bardzo nie było co mówić po finale Plusligi. Oni strasznie żałują tej przegranej – nie ukrywa prezes klubu Piotr Szpaczek. To będzie pierwszy w historii polski finał rozgrywek o klubowe mistrzostwo Europy.  – Świadczy to o tym, że nasza  liga stoi na bardzo dobrym poziomie. Ostatnio zostałem zapytany czy  możemy się porównywać z ligą włoską. Moim zdaniem jesteśmy na równi. Nie możemy już mówić, że mamy gorszą ligę, że musimy do czegoś dorównywać. Ostatnie lata jeżeli chodzi o Ligę Mistrzów pokazują, że to my jesteśmy górą. Oby tak dalej – przyznał prezes Szpaczek.

Jak przyznaje Wojciech Żaliński, sobotni mecz będzie zupełnie nowym rozdziałem w historii klubu.  – W sporcie liczy się tylko tu i teraz, nikt z nas nie wspomina finału sprzed roku, czy dwóch lat, tak samo, jak nie wspominamy już finału Plusligi z Jastrzębskim Węglem. Mieliśmy odpowiedni okres czasu na przygotowania i mam nadzieję, że zaprezentujemy się  w Turynie w sobotę zgoła inaczej, niż to miało miejsce w finale PlusLigi – mówi przyjmujący.  – Zestawienie finału LM najbardziej pokazuje siłę polskiej siatkówki, polskiej ligi. Bardzo się cieszę, że razem z kolegami możemy być częścią takiego wydarzenia – dodał.

źródło: inf. własna, PLS - materiały prasowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved