Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Włodarczyk: Nasza praca daje owoce

Wojciech Włodarczyk: Nasza praca daje owoce

fot. Piotr Sumara PlusLiga

LUK Lublin wygrał drugie spotkanie z rzędu, kolejne w tie-breaku. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza 3:2 pokonali Cuprum Lubin. – Szkoda pierwszego seta, pozostałe partie to była walka. Drużyna z Lubina gra dobrą siatkówkę w tym sezonie, to bardzo poukładany zespół. Wydaje mi się, że takiego meczu powinniśmy się spodziewać, a w tym premierowym secie trochę nie byliśmy na to gotowi – tłumaczył po spotkaniu jego MVP Wojciech Włodarczyk. 

LUK Lublin niezbyt dobrze rozpoczął sezon PlusLigi, ale wydaje się, że z każdą kolejką beniaminek się rozkręca. – Można po tym meczu powiedzieć, że nasza praca daje owoce. Nie jest to jeszcze nasze maksimum i mam nadzieję, że cały czas będziemy poprawiać naszą grę, bo mamy na to potencjał – zapewnił Wojciech Włodarczyk, który po raz drugi z rzędu odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. – Szkoda pierwszego seta, pozostałe partie to była walka. Drużyna z Lubina gra dobrą siatkówkę w tym sezonie, to bardzo poukładany zespół. Wydaje mi się, że takiego meczu powinniśmy się spodziewać, a w tym premierowym secie trochę nie byliśmy na to gotowi. Cieszy zwycięstwo, bo to one budują atmosferę – podsumował przyjmujący lublinian.Spotkanie z Cuprum Lubin było przysłowiowym meczem za sześć punktów, ale ostatecznie zespoły podzieliły się oczkami do ligowej tabeli. – Musimy się przyzwyczaić, bo takich meczów za sześć punktów będzie sporo. Jeśli chcemy zbliżyć się do tej ósemki, to może się okazać, że trzeba będzie zagrać 10 takich spotkań i żebyśmy tylko w nich wygrywali – mówił z uśmiechem Wojciech Włodarczyk.

Najbardziej wyrównane były partie numer cztery i pięć, które rozstrzygały się dopiero po walce na przewagi. – Mentalnie to był trudny mecz, mecz walki. Było sporo sytuacji w końcówce i wydaje mi się, że nie była to łatwa potyczka, ale fajna do oglądania do kibiców – skomentował spotkanie środkowy LUK Wojciech Sobala i dodał: – Trochę więcej determinacji w tym meczu było po naszej stronie i mieliśmy trochę lepsze procenty jeśli chodzi o skuteczność w ataku, blokiem tez udało nam się zatrzymać rywali – podsumował to, co zadecydowało o zwycięstwie jego drużyny.

Na poziom widowiska w Lublinie nie można było narzekać, choć każda ze stron ma swoje problemy. – Widać, że my mamy swoje problemy kadrowe, podobnie jak i Cuprum Lubin. Pomimo tego potrafimy zagrać mecz, który z rozgrzewką trwa cztery godziny i stoi na całkiem dobrym poziomie – ocenił Wojciech Sobala i wszystko wskazuje na to, że beniaminek zadomowił się już w PlusLidze. – Nie wyszedł nam trochę początek sezonu, ale teraz złapaliśmy już chyba odpowiedni rytm. 

źródło: LUK Politechnika Lublin - You Tube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę