Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Podjęliśmy bardzo trudne decyzje

Wojciech Winnik: Podjęliśmy bardzo trudne decyzje

fot. slepsksuwalki.pl

– W naszym klubie nie będzie sprzedaży karnetów, podjęliśmy trudną decyzję. Nie będzie również sprzedaży stacjonarnej biletów w kasach oraz przed meczami. Mamy na uwadze zdrowie naszych zawodników i pracowników klubu – powiedział prezes Ślepska Malow Suwałki Wojciech Winnik.

 Jak wygląda sytuacja klubu pod kątem trwającej pandemii koronawirusa?

Wojciech Winnik: – Klimat do naszej dyscypliny w naszym mieście nie zmienił się. Wiemy, że znajdujemy się w stanie pandemii ogólnoświatowej. Wszyscy zawodnicy klubu oraz pracownicy zostali przebadani pod kątem zakażenia. Nie było w naszym klubie pozytywnego wyniku. Ponadto byliśmy na turnieju PreZero Grand Prix w Warszawie z zachowaniem wszystkich obostrzeń. Mam nadzieję, że podjęte działania wewnątrz klubu sprawią, że przetrwamy bezpiecznie ten okres i nie dotknie nas sytuacja związana z zakażeniem najbliższych współpracowników. Pozwoli nam to jednocześnie dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu.

Jak może wyglądać sezon 2020/21 pod kątem przebiegu samych rozgrywek?

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień, jesteśmy uzależnieni od głównego inspektora sanitarnego. Jako liga zwróciliśmy się o indywidualne podejście do dyscypliny. Jak wiadomo każda dyscyplina ma swoją specyfikę i swój charakter. W siatkówce są bardzo zdyscyplinowani kibice i my, nie zagłębiając się w szczegóły, wystąpiliśmy o wytyczne. Chcemy, aby organizacja wydarzeń była na dobrym poziomie, który nie będzie zagrażał ani zawodnikom, ani kibicom. Pierwsze procedury zostaną wprowadzone na memoriale im. Józefa Gajewskiego.

Czy znane są szczegóły sprzedaży biletów na ten memoriał?

– Najważniejszą rzeczą jest zmiana operatora biletów, nastąpi przekierowanie na inną stroną z naszych social mediów. Będzie tylko sprzedaż internetowa, nie będzie sprzedaży stacjonarnej. W piątek cena będzie wynosiła 5 złotych na jeden mecz, w sobotę cena na wszystkie trzy spotkania wyniesie 15 złotych, a w niedzielę na dwa mecze 10 złotych.

Jaka jest decyzja klubu w spawie sprzedaży karnetów na sezon 2020/2021?

– Podjęliśmy bardzo trudną decyzję. Z punktu naszej popularności w naszym regionie oraz dużego zainteresowania chcieliśmy sprzedać dużą ilość karnetów. Chcieliśmy dać dostęp każdemu kibicowi, wspólnie podjęliśmy bardzo trudną decyzję, że nie będziemy prowadzili sprzedaży karnetów w obecnym sezonie. Decyzja ta pod względem finansowym będzie miała ujemny wpływ na finanse klubu. Z drugiej strony troszczymy się o naszych kibiców oraz o naszych zawodników i nie chcemy podejmować na chwilę obecną decyzji o tym, co wydarzy się w październiku, listopadzie, czy w grudniu. Sytuacja jest bardzo rozwojowa i zmienna. Chcieliśmy uniknąć sytuacji zwrotu karnetów, kolejek. Będziemy sprzedawać bilety na nasze mecze za pomocą strony internetowej. Jednocześnie chciałbym się odnieść do kwestii, że niektórzy posiadają karnety. Klub posiada umowy sponsorskie, żeby klub mógł funkcjonować wciąż renegocjujemy kontrakty z nowymi oraz obecnymi sponsorami. Musimy patrzeć przyszłościowo, realizujemy te umowy i nasi sponsorzy w umowach mają karnety. Tylko ta grupa będzie posiadała karnety. Głęboko wierzę w to, że dobra kondycja zdrowotna naszego regionu sprawi, że sytuacja się poprawi. Liczę, że z biegiem czasu nasza hala wypełni się w 50%, a potem może nawet 75% i być może 100%.

Czy są szanse na sprzedaż stacjonarną biletów w kasach w dniu meczu?

– Na ten moment nie ma takiej możliwości, jednocześnie przepraszam wszystkich, którzy liczyli na taką możliwość zakupu biletów. Wszystkie bilety będą sprzedawane za pośrednictwem internetu, dbamy o zdrowie pracowników naszego klubu, stąd taka decyzja. W przypadku, gdy bilety w internecie nie zostaną sprzedane pomyślimy o sprzedaży stacjonarnej, oczywiście za pośrednictwem naszej strony poinformujemy o tym fakcie. Staramy się minimalizować kontakt bezpośredni do minimum, na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie, a dopiero potem zabawę. Wciąż czekamy na rozwój sytuacji związanej ze stanem epidemiologicznym, musimy być bardzo odpowiedzialni, liczę na szczelne wypełnienie Areny Suwałki.

źródło: Ślepsk Suwałki -YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved